ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

اعتراض به فشار علیه نشریات دانشجویی در ایران

بیش از ۸۰۰ فعال دانشجویی در نامه‌ای به حسن روحانی، رئیس ‌‌جمهوری ایران به «فشار علیه نشریات دانشجویی» اعتراض کردند و خواهان توقف این روند شدند.

بیش از ۸۰۰ فعال دانشجویی در نامه‌ای به حسن روحانی، رئیس ‌‌جمهوری ایران به «فشار علیه نشریات دانشجویی» اعتراض کردند و خواهان توقف این روند شدند.

به گزارش روزنامه اعتماد، امضا‌کنندگان این نامه گفته‌اند که در ماه‌های اخیر، فشار بر نشریات دانشجویی «افزایش یافته» و «نوشتن از سیاست، جرمی نابخشودنی شده» و «بیان آسیب‌های اجتماعی، سیاه‌نمایی قلمداد می‌شود.»

به‌گفته این فعالان، انتشار مشكلات صنفی یا اخبار دانشگاه در نشریات دانشجویی «بلافاصله با شكایت مراجع دانشگاهی به بهانه‌های مختلف روبه‌رو می‌شود.»

محمدعلی کامفیروزی، عضو شورای مركزی ناظر بر نشریات وزارت علوم و وزارت بهداشت به «اعتماد» گفت: «همزمان با ورود به ماه آذر و به بهانه روز دانشجو فعالیت نشریات دانشجویی اوج گرفت و در مقابل میزان برخوردها نیز به صورت عجیبی شدت پیدا كرد.»

به‌گفته این فعال دانشجویی «این حجم برخورد از توقیف و نظارت قبل از چاپ و قبل از انتشار گرفته تا شكایت از دانشجویان و حتی كشاندن آن‌ها به دادگاه باعث شد تا دانشجویان فعال در نشریات دانشجویی سراسر كشور به فكر تهیه گزارشی از وضعیت موجود بیفتند و در نهایت از آن‌جا كه رئیس‌جمهور مجری قانون است و باید جلوی نقض آن را بگیرد، تصمیم گرفتیم تا به ایشان نامه بنویسیم.»

۸۰۴ دانشجویی که این نامه را امضا کرده‌اند، در ۲۷۲ نشریه دانشجویی فعالیت می‌کنند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.