ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

مروری بر نظریه اجتماعی-سیاسی مصطفی ملکیان

میثم بادامچی − مصطفی ملکیان فیلسوفی خلاق است که نظریاتش از اصالتی منحصر به فرد برخوردارند. نقطه شکوه پروژه فکری ملکیان نظریه عقلانیت و معنویت اوست.

این نوشته پنج بخشی فارسی شدهٴ فصلی مبسوط و با جزئیات بیشتر در مورد نظریه اجتماعی-سیاسی مصطفی ملکیان است در کتابی که به این قلم به زودی با زبان انگلیسی منتشر خواهد شد. عنوان کتاب چنین است:

Post-Islamist Political Theory: Iranian Intellectuals and Political Liberalism in Dialogue, Springer, 2017

بزرگ‌ کنید
مصطفی ملکیان

نظریه عقلانیت و معنویت و نقد آن (با تمایز میان رویکرد ملکیان متفدم و متاخر به معنویت) موضوع بخشهای اول تا سوم این نوشته است. نظریه ملکیان در باب مداراورزی و نقد آن (با توجه به برخی مفاهیم برگرفته از لیبرالیسم سیاسی رالز)، موضوع بخش‌های چهارم و پنجم است.

در همین زمینه

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • حسام

    درود بشما مسئولین زحمت کش و آگاهی دهنده سایت رادیوزمانه . همیشه از فایلها و مقالات و مدیاهای شما من و بخش زیادی از جوانانی که میشناسم بخوبی استفاده کرده و ممنون دار شما هستیم . مذهبی غیرمذهبی یهودی مسلمان ووو فرقی نمیکند همه و همه بابت استفاده از اطلاعات بی نظیرتان اسم سایت رادیو زمانه رو بعنوان یک منبه موثق و آگاه قبول دارند . نازنینان اگر لطف کرده مقالاتی که در چندین بخش است را در انتهای همه بخش ها لینکی قرار دهید که بتوان کل آنرا یکجا دانلود کرد برما مشتاقان سایتتان منت میگذارید . دانلود تک تک و دسته بندی و یکی کردن آنها زحمت و زمان زیتدی میطلبد که بقول معروف کی کارو کرد آنکه تمام کرد این امکان رو هم به مطالبتون اضافه کنید . ضمنا خواهشمندیم از کتاب های بیشتری در بخش کتابخانه و معرفی و دانلود کتاب سایت لاستفاده کنید . بابت لطفتان سپاسگزارم .