ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

رد صلاحیت دوبارهٴ ۷۵ درصد رد صلاحیت‌شدگان

به گفته ابراهیمیان تنها نزدیک به ۱۴۰۰ داوطلب از بیش از شش هزار داوطلب رد صلاحیت شده در مرحله رسیدگی به شکایت‌ها تائید صلاحیت شدند.

یک عضو حقوقدان شورای نگهبان از رد صلاحیت نزدیک به ۷۵ درصد داوطلبان انتخابات مجلس در مرحله دوم بررسی صلاحیت‌ها از سوی شورای نگهبان خبر داد.

شورای نگهبان نزدیک به ۷۵ درصد از داوطلبانی را که در مرحله قبل رد صلاحیت شده بودند، دوباره رد صلاحیت کرد.

نجات‌الله ابراهیمان، عضو حقوقدان شورای نگهبان از تائید صلاحیت حدود ۲۵ درصد داوطلبانی که در مرحله نخست رسیدگی به صلاحیت‌ها رد صلاحیت شده بودند، خبر داد.

سخنگوی پیشین شورای نگهبان که پیش از اعلام نتایج بررسی صلاحیت‌ها از سوی هیات‌های نظارت استانی استعفاء کرده بود، شامگاه چهارشنبه ۱۶ بهمن در گفت‌وگو با رسانه‌های داخلی ایران گفت: «طبق برآوردها حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد داوطلبان انتخابات مجلس در مرحله رسیدگی به اعتراض‌ها تائید صلاحیت شدند.»

هیات نظارت بر انتخابات در مرحله نخست بیش از ۶۰ درصد داوطلبان را «رد صلاحیت» و یا «عدم احراز صلاحیت» کرده بود. براساس گزارش رسمی شورای نگهبان، شش هزار و ۵۷۳ داوطلب نامزدی انتخابات مجلس شورای اسلامی از سوی هیات‌های نظارت استانی «فاقد صلاحیت لازم برای نمایندگی مجلس» تشخیص داده شدند.

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران یک هفته پیش گفته بود که پنج هزار و ۵۰۰ داوطلب رد صلاحیت شده، به شورای نگهبان شکایت کرده‌اند. او روز گذشته از تعامل مثبت وزارت کشور و شورای نگهبان خبر داد و گفت که «حجم قابل قبولی از داوطلبان» در مرحله رسیدگی به اعتراض‌ها تائید صلاحیت شده‌اند.

تردید اصلاح‌طلبان

به گفته ابراهیمیان اسامی داوطلبانی که صلاحیت آن‌ها تائید شده است، بامداد ۱۷ بهمن به وزارت کشور اعلام می‌شود. محمدرضا عارف، رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان روز گذشته اظهار امیدواری کرده بود که شورای نگهبان امکان بازگشت نامزدهای اصلاح‌طلب را به انتخابات فراهم کند.

براساس اعلام گروه‌های سیاسی اصلاح‌طلب، بیشتر داوطلبان همسو با این جریان سیاسی از سوی هیات‌های نظارت استانی رد صلاحیت شده‌اند. احمد خرم، از اعضای شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان ۱۱ بهمن گفته بود که اصلاح‌طلبان«امیدی به تائید صلاحیت ندارند».

براساس گزارش‌های غیررسمی که در برخی از شبکه‌های مجازی و پایگاه‌های خبری نزدیک به اصلاح‌طلبان منتشر شد، نام تعدادی از نامزدهای نزدیک به اصلاح‌طلبان در میان تائید صلاحیت شدگان به چشم می‌خورد.

این پایگاه‌های خبری محسن مهرعلیزاده، رسول منتجب‌نیا، محسن رهامی، جواد اطاعت، ولی‌الله شجاع پوریان، داریوش قنبری و علی مطهری را از جمله داوطلبانی اعلام کرده‌اند که تائید صلاحیت شدند.

در همین زمینه:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • حقیقتگو

  اون هایی که تایید صلاحیت شدند دارند قند تو دل هاشون آب می کنند و فک و فامیل هاشون هم مرتب بهشون تلفن می زنند که سر سفره آخوندها نشستی بفکر ما هم باش و از همین حالا هم بشقاب و کاسه و قاشق و چنگال و چندتا کیف و چمدون به تایید صلاحیت شده خوشبخت هدیه می کنند که سر سفره چپاولگری آخوندها نشتی لازمت میشه! یک قشونی هم که بهشون گفتن سر سفره جات نیست به التماس کردن افتادن والله ما نماز و روزه مون درسته و افسار آخوندی هم سی و چند ساله برگردن مونه و همیشه در نماز جمعه هم حاضر بودیم آخوندها شماها را بخدا ما را هم تایید کنید خدا عمرتون بده....سایه ولایت فقیه را هزار سال بر هیکل مون بندازه.

 • بنفشه از قم

  ناصری عجب فیلمی گذاشته اینجا! بله خمینی جنایتکار پیرو علی بود. آخوندی که می گوید خمینی تاریخ را جعل کردخ درست نمی گوید. خمینی حتا اگر هم تاریخ را جعل کرده باشد استنادش به کشتار نهصد نفر و گردن نهصد یهودی و بیدین در یک نیم روز از نماز صبح تا نماز عصر تاریخی ست و درست. روحانی ای که چنین چنین می گوید در صدد پرده پوشی بر جنایت و جنانیت پیشگی اسلام و خصوصا تشیع است. آقای ناصری و یا خانم ناصری سفرتان در زندان خوش. شما زندانی بیشرفانید من به شما افتخار می کنم. سلام من را به زندانیان سیاسی و مذهبی و عقیدتی برسانید. آنها نیز که زندانی سرقت و قتلند نیز قربانی بیشرفی اسلامند. وقتی پولهای ایران در جیب ناکسان پاسدار و روحانی و نزدیکان به رژیم است٬ وقتی پولهای ایران در جیب بسازبفروشها و بازاریان و کارچاقکن ها ست پولی نمی ماند که کسی هرج دبستان و دبیرستان و دانشگاه کند. دانشگاهیان را باید توی سرشان زد تا نتوانند فکری غیر دردهای سرشان داشته باشند< من نیز درخواست ناصری را تکرار می کنم حتما این فیلم را ببینید و برای دوستان و فامیل خود بفرستید.

 • hasani

  عجب ! چندین هزار رد صلاحیت شدند؟ و به این میگویند دموکراسی و انتخابات آزاد! واقعا که !

 • ناصری از تهران

  دوستان ناشناس سلام. اجازه دهیدم تا پیش از آنی که دوباره به زندتان برگردم این پیام رحمت امام خمینی ره را برایتان بگذارم. نمی دانم چه به روزم خواهد امید اما دو امید دارم. اول اینکه رادیو زمانه قبول کند تا این پیام را زیر چنیدن مطلب در چند صفحه بنویسم. دیگر اینکه هر کسی می تواند این فیلم را برای دیگران بفرستد. کسانیکه دستشان باز است آنرا روی کلید USB ; CD ; DVDضبط کنند و بدیگرا برسانند. با تشکر زندانی سیاسی https://www.youtube.com/watch?v=J1Pi5RXatUo

 • میترا

  حال اصلاح طلبان مثل آن جوانک تن فروش است در شعر مولانا که خنجری بر شال کمر داشت تا اگر کسی با چشم بد به آنها نگربست از خود دفاع کنند، معلوم نیست دقیقاً رگ غیرت این جماعت کجا قرار دارد و یا چه چیزی می تواند برای این فروشندگان شرف مرز بی شرافتی تلقی گردد. خلقشان هم به همان فروشندگان کذایی بی شباهت نیست.