ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

ببر روتردام برای «رؤیاهای رادیویی»

دومین ساخته بابک جلالی با بازی محسن نامجو یکی از مهم‌ترین جوایز جشنواره‌های سینمایی اروپا را به دست آورد. روایتی از مشکلات هنرمندان مهاجر در کشورهای میزبان.

فیلم «رؤیاهای رادیویی» ساخته بابک جلالی و بازی محسن نامجو جایزه ببر چهل و پنجمین جشنواره فیلم روتردام، از جشنواره‌های مهم سینمایی اروپا را به دست آورد. ارزش این جایزه معادل ۴۰ هزار یوروست.

این فیلم کمدی درباره دشواری‌هایی‌ست که هنرمندان مهاجر در کشورهای میزبان با آن مواجه‌اند. در «رؤیاهای رادیویی» محسن نامجو در نقش نویسنده‌ای ظاهر می‌شود که تلاش می‌کند گروه «کابل دریمز» و «متالیکا» را برای یک اجرا دور هم جمع کند.

«رؤیاهای رادیویی» دومین فیلم بلند بابک جلالی، سینماگر ایرانی مقیم بریتانیاست و برای نخستین بار در جهان در جشنواره فیلم روتردام به نمایش درآمد.

فیلم «داستان‌های مرزی» اولین ساخته بابک جلالی در سال ۲۰۰۹ در جشنواره فیلم لوکارنو به نمایش درآمده بود.

هیأت داوران جشنواره فیلم روتردام از فیلم «رؤیاهای رادیویی» به عنوان یک فیلم جزئی‌نگر، عاطفی و طنزآمیز یاد کرده‌اند که در زندگی و احوالات گروهی از هنرمندان پیرامونی درنگ می‌کند و ژرفای بیگانگی آن‌ها در جوامع میزبان را آشکار می‌سازد.

منتقدان بازی محسن نامجو در این فیلم را ستوده‌اند. روزنامه فولکس‌کرانت، از روزنامه‌های پرتیراژ هلند از نامجو به عنوان باب دیلن ایران ایراد یاد کرده است.

چهل و پنجمین جشنواره فیلم روتردام ۲۷ ژانویه کار خود را آغاز کرد و ۷ فوریه نیز به پایان می‌رسد.

یکی از مهم‌ترین اهداف جشنواره فیلم روتردام این است که امکانی برای فیلمسازان نه چندان شناخته شده فراهم کند.

سال گذشته فیلم‌های «دختری که تنها در شب به خانه می‌رود» ساخته آنا لیلی امیرپور، «امروز» ساخته رضا میرکریمی، «برداشت» به کارگردانی پیمان نعیمی و «من برای ایران» به کارگردانی ساناز آذری در جشتنواره فیلم روتردام حضور داشتند.

پیش‌پرده فیلم «رؤیاهای رادیویی» ساخته بابک جلالی

در همین زمینه:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • Reza

    باب دیلن ایران؟ خنده.....