ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

وزارت کشور: تنها ۱۴۷ تن از ردصلاحیت شدگان می‌توانند اعتراض کنند

سخنگوی وزارت کشور گفت که این وزارت‌خانه به شورای نگهبان «مشورت داده» و پس از حضور در «جلسات متعددی» در شورای نگهبان، «در نهایت محصول کار نتایجی بود که دیروز اعلام شد».

حسینعلی امیری، قائم مقام و سخنگوی وزارت کشور گفت که تنها ۱۴۷ تن از کسانی که رد صلاحیت شده‌اند می‌توانند تقاضای تجدیدنظر دهند.

به گزارش خبرگزاری کار ایران، ایلنا، امیری یکشنبه ۱۸ بهمن گفت که بر اساس قانون، کسانی که در مراحل قبل تأیید صلاحیت شده بودند و این بار توسط شورای نگهبان رد شدند می‌توانند تقاضای تجدیدنظر بدهند «که البته تعداد این عده محدود به ۱۴۷ نفر است و برای اعتراض سایر افراد راه مسدود است».

سخنگوی وزارت کشور گفت که این وزارت‌خانه به شورای نگهبان «مشورت داده» و پس از حضور در «جلسات متعددی» در شورای نگهبان، «در نهایت محصول کار نتایجی بود که دیروز اعلام شد».

شورای نگهبان، شنبه ۱۷ بهمن فهرست تأیید صلاحیت‌ شدگان در مرحله دوم بررسی صلاحیت‌ها را منتشر کرد.

تنها پنج تن از داوطلبان اصلاح‌ طلب تأیید صلاحیت شدند. صلاحیت علی مطهری، محمد علی وکیلی پور، زهرا ساعی، محسن عابدینی پور و علیرضا محجوب تأیید شد.

فاطمه هاشمی فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی، مرتضی اشراقی نوه روح الله خمینی، محمد اشرفی اصفهانی فرزند عطاء الله اشرفی اصفهانی، مهدی نامی عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌ طلبان، فاطمه راکعی عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران، مجید فراهانی دبیر کل حزب ندای ایرانیان، محسن مهرعلیزاده، معاون رئیس‌جمهوری دولت محمد خاتمی و علی صوفی وزیر تعاون دولت خاتمی از چهره‌هایی هستند که رد صلاحیت شدند.

سخنگوی وزارت کشور اضافه کرد که عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور، با علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد اما از جزئیات بحث‌های مطرح شده در این دیدار اظهار بی‌اطلاعی کرد.

امیری گفت: «این دیدار کاملاً متعارف بوده و عجیب نیست و در راستای ملاقات دوره‌ای با رهبری تعریف می‌شود».

آمار تأیید صلاحیت شدگان از سوی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات با آماری که قائم مقام وزیر کشور ارائه می‌دهد متفاوت است.

هیأت نظارت می‌گوید ۵۵ درصد از داوطلبان تأیید صلاحیت شده‌اند، اما امیری از تأیید صلاحیت تنها ۵۱ درصد داوطلبان خبر داد.

امیری در این باره گفت: «نتایج بررسی صلاحیت‌ها توسط شورای نگهبان هنوز به برخی اعلام نشده است. این نتایج به تدریج اعلام می‌شود و ممکن است کد ملی و سایر مشخصات برخی ناخوانا و ناقص باشد و این کار قدری طول بکشد».

انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی ایران هفتم اسفند برگزار خواهد شد.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.