ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

دیده‌بان حقوق بشر: روسیه و سوریه از بمب‌های خوشه‌ای استفاده کرده‌اند

در حالی‌که سازمان ملل استفاده از بمب‌های خوشه‌ای را ممنوع اعلام کرده است، سازمان دیده‌بان حقوق بشر می‌گوید دو دولت روسیه و سوریه از این بمب‌ها در حملات روزمره خود استفاده می‌کنند.

سازمان دیده‌بان حقوق بشر روسیه و رژیم سوریه را متهم کرد که در جریان حملات هوایی در خاک سوریه به‌طور روزمره از بمب‌های خوشه‌ای استفاده کرده‌اند.

دیده‌بان حقوق بشر در گزارشی که روز سه‌شنبه ۹ فوریه / ۲۰ بهمن منتشر کرده گفته است استفاده از این بمب‌ها در سطح جهانی ممنوع است.

بمب‌های خوشه‌ای به‌هنگام انفجار به تعداد زیادی قطعات انفجاری کوچکتر در اطراف خود منتشر می‌شوند. این قطعات با فاصله زمانی پس از انفجار اول منفجر می‌شوند.

به‌گفته دیده‌بان حقوق بشر از ۲۶ ژانویه تاکنون ۱۴ مورد استفاده از بمب‌های خوشه‌ای در تمام سوریه گزارش شده که بر اثر آن‌ها نزدیک به ۴۰ غیرنظامی کشته شده‌اند.

مناطقی که مورد هدف این بمب‌ها قرار گرفته‌اند استان‌های دمشق، حلب، حمص، ادلب و حما بوده‌اند.

دونالد توسک، رئیس شورای اروپا روز سه‌شنبه حملات هوایی روسیه را مسئول گریختن هزاران نفر به سمت ترکیه و اروپا دانست.

خبرگزاری آلمان به‌نقل از یک سازمان‌ کمک‌رسانی نزدیک به دولت ترکیه گزارش داده که این کشور دست‌کم پناهجویان زخمی را پناه داده است.

سازمان ملل از آنکارا خواسته است مرزهای خود را به‌روی پناهجویان سوری بگشاید.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • حقیقتگو

    دیدبان حقوق بشر حوش به حالت که فقط با دوربین کشتار در سوریه تماشا می کنی و کلمه ای هم نمی توانی در مورد مسببان اصلی این جنایت هولناگ افشا کنی و گرنه دوربین دیدبانی رو فوری ازت می گیرند!! مسببان اصلی که در کشتن و چارو کردن مردم سوریه به مرزهای کشورهای همجوار سوریه نقش اصلی دارند یکی از همه مهمتر سزمایه گذاران کلان مالی و پولی هستند و ذیگری اسلحه و بمب و موشک سازان اسلحه فروشان و خدمات دهنده گان نظامی که از این سرمایه گذاری های کلان مالی سود میبرند که هدف اصلی تجزیه سوریه و کشتار و نابود کردن و فروپاشی مردم بومی سوریه است. وضیعت کنونی سوریه از قبل مورد توافق امپریالیست امریکا و اروپا و روسیه و اسراییل بر سر ادامه حکومت بشار اسد بوده است و تنها برای به هدف رسیدن این خواسته های امپریالیستی نبود بودجه مالی این هدف بوده است که بعد از آزاد سازی میلیاردها دلار بلوکه شده پول ایران توسط آیت الله اوباما عملی شد. در حقیقت امر امپریالیست ها در کنار اشک تمساح ریختنو پناهنده دوستی بزرگترین خیانت را به سوریه نشینان کردند. با پول و سرمایه مالی چه کسی و چه کسانی روسیه در سوریه چنباتمه زده است و بمب خوشه ای بر سر مردم می ریزد؟

  • پویا

    علت اصلی جنگ استکبار نیستند علت اصلی جنگ تعصب مذهبی شیعه و سنی است که مورد سوءاستفاده دیگران قرار گرفته. دو عرب ۱۴۰۰ سال پیش سر ریاست با هم دعوا کردند ما هنوز داریم به خاطر دعوایی که اصلا به ما ارتباطی نداشته هزینه می دهیم. از این تعصب مذهبی جز نکبت و ضرر هیچ نصیب ما نشد.