ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

حمله به سفارت عربستان به «فرقه‌سازان» نسبت داده شد

حسین ذوالفقاری، معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در مورد آن‌چه «فرقه‌گرایی و فرقه‌سازی» در ایران نامید، هشدار داد.

حسین ذوالفقاری، معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در مورد آن‌چه «فرقه‌گرایی و فرقه‌سازی» در ایران نامید، هشدار داد.

حسین ذوالفقاری: نوعی از فرقه‌گرایی یا فرقه‌سازی را شاهد هستیم و باید حواسمان به این موضوع باشد.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)، ذوالفقاری که در باره ماجرای حمله به سفارت عربستان در تهران سخن می‌گفت، به‌طور ضمنی اشاره کرد که حمله‌کنندگان به سفارت، یک فرقه خاص هستند.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور افزود: «در برخی مراجع رسمی اعلام کردیم که نوعی از فرقه‌گرایی یا فرقه‌سازی را شاهد هستیم و باید حواسمان به این موضوع باشد.»

او گفت: «خیلی از فعالیت‌ها در گوشه و کنار کشور انجام می‌شود که اساساً نمی‌دانیم این مسیر به کجا می‌رود.»

ذوالفقاری حمله‌کنندگان به سفارت عربستان را «سازماندهی‌شده» دانست که تحت پوشش «امور خیریه و مذهبی» در طول ۱۰ سال گذشته در تهران و کرج فعالیت می‌کرده‌اند و از سوی مسئولان به آنان کمک می‌شده است.

اشاره معاون امنیتی وزیر کشور به مؤسسه فرهنگی دینی بهشت است که از سوی «شیح حسن کُردمیهن» اداره می‌شود. این شخص مدتی پیش به اتهام رهبری حمله به سفارت عربستان بازداشت شده است.

به دنبال اعدام شیخ نمر و ۴۶ تن دیگر در عربستان سعودی در روز ۱۲ دی، شماری از معترضان در‌‌‌ همان روز به سفارت عربستان در تهران و کنسولگری آن در مشهد حمله کردند. سفارت عربستان در تهران در این حمله به آتش کشیده شد.

این حملات باعث قطع روابط ایران و عربستان شد. شماری از کشورهای دیگر نیز در حمایت از عربستان، روابط خود را با ایران قطع کردند.

به گفته ذوالفقاری، گزارش حمله به سفارت عربستان به رهبر جمهوری اسلامی ارسال شده است. او می‌گوید بخشی از این گزارش مربوط به نیروی انتظامی است که وظیفه حفاظت از سفارتخانه‌ها را بر عهده دارد.

پیش‌تر علی مطهری، نماینده مجلس ایران گفته بود که نیروی انتظامی «مقصر اصلی» حمله به سفارت عربستان بوده است.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.