ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

توافق بر سر آتش‌بس در سوریه

به تصمیم وزیران امور خارجه گروه تماس سوریه در کنفرانس مونیخ، از یک هفته دیگر آتش‌بس در سوریه برقرار می‌شود تا پس از آن کمک‌های انساندوستانه به شهرهای تحت محاصره ارسال شود.

وزیران امور خارجه گروه تماس سوریه که در کنفرانس امنیت مونیخ گرد هم آمده بودند بر سر آتش‌بس در این کشور به توافق رسیدند. این آتش‌بس باید در عرض یک هفته به‌اجرا گذاشته شود.

بزرگ‌ کنید
وزیران امور خارجه گروه تماس سوریه در کنفرانس سه روزه امنیت در مونیخ

جان کری و سرگئی لاوروف، وزیران امور خارجه آمریکا و روسیه در نخستین ساعت روز جمعه ۱۲ فوریه / ۲۳ بهمن در نشست رسانه‌ای خود این خبر را اعلام کردند.

با برقراری آتش‌بس در سوریه قرار است کمک‌های انسانی هر چه سریع‌تر به مردم ساکن حدود ۱۵ شهر که اغلب توسط نیروهای دولتی سوریه محاصره شده‌اند، ارسال شود.

برای دستیابی به یک آتش‌بس جامع هنوز مسائل بسیاری باقی است. فرانک والتر اشتاین‌مایر، وزیر خارجه آلمان گفت این‌که با این تصمیم جدید بتوان از یک موفقیت صحبت کرد در روزهای آینده مشخص خواهد شد. لاوروف نیز همین سخن اشتاین‌مایر را تأیید کرد.

در کنفرانس مونیخ همچنین تصمیم گرفته شد که کنفرانس صلح سوریه در ژنو با شرکت نیروهای اپوزیسیون و حکومت سوریه از سر گرفته شود.

ائتلاف اصلی نیروهای اپوزیسیون سوریه از این تصمیمات وزیران امور خارجه گروه تماس استقبال کرد و گفت اکنون وقت آن است که حرف‌ها به عمل تبدیل شوند.

در میان کشورهای گروه تماس سوریه وزیران خارجه ایران، عربستان سعودی و ترکیه نیز حضور داشتند.

جنگ سوریه امروز (جمعه) بعد از ظهر نیز در کنفرانس امنیت مونیخ موضوع اصلی مذاکرات باقی خواهد ماند. در روز جمعه به موضوع بحران پناهجویی و نبرد جهانی علیه تروریسم پرداخته خواهد شد.

کنفرانس مونیخ سه روزه خواهد بود.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.