Share

اعتراض اصولگرایان به کارزار رای سلبی بالا می‌گیرد. معاون ستاد کل نیروهای مسلح می‌گوید سکوت وزارت خارجه در برابر انگلیسی‌ها شبهه‌آور است و انتظار می‌رود دولت در این زمینه و بستن “صدای شیطان” اقدام کند.

jazayeri

صدای اعتراض اصولگرایان به کارزار “رای سلبی” در انتخابات خبرگان بالاتر می‌رود. خبرگزاری تسنیم صبح دوشنبه سوم اسفند به نقل از سردار مسعود جزایری نوشت: «انگلیسی‌ها مدت‌ها به بهانه انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورا در امور داخلی ایران مداخله می‌کنند و متاسفانه دستگاه دیپلماسی کشور با آن برخورد نمی‌کند.»

معاون ستاد کل نیروهای مسلح خواستار آن شده که “دخالت آشکار بی‌بی‌سی” در مسائل داخلی ایران با پاسخ قاطع و در خور روبرو شود و وزارت خارجه بیش از این اجازه “فتنه‌گری” به انگلیسی‌های “شیطان صفت” را ندهد.

در همین زمینه، محمدرضا باهنر، نایب رئیس مجلس در همایش اصولگرایان در کاشان گفت: «اگر انگلیس یا آمریکا از فردی که سرلیست است یا گروهی که معرفی کننده لیست‌های خبرگان است حمایت می‌کند، توقع داریم آن افراد رسما این اقدام را محکوم کنند.»

باهنر شامگاه یکشنبه دوم اسفند عنوان کرد که در انتخابات پیش رو انگلیس و آمریکا با هدف ایجاد تفرقه عنوان می‌کنند که مردم به چه کسی رای بدهند و به چه کسی رای ندهند.

پیش‌تر نیز حسین شریعتمداری، مدیر مسئول روزنامه کیهان در اهواز گفته بود که حمایت دولت انگلیس از یک لیست انتخاباتی، “هشداردهنده” و یادآور دیگ پلوی سفارت انگلیس در زمان مشروطیت است.

این مواضع پس از اظهارات کاظم صدیقی، در نماز جمعه تهران بیان می‌شوند که عنوان کرد انگلیس و آمریکا در شبکه‌های فارسی زبان در صدد چیدن پر و بال رهبری هستند: «دشمن پس از آن که از تحریم انتخابات ناامید شد ملت را برای حضور پای صندوق‌ها رای دعوت می‌کند… جسارت و بی‌حیایی آنها به جایی رسیده که می‌گویند به چه کسی رای دهید و به چه کسی رای ندهید.»

کارزار”رای سلبی” در انتخابات خبرگان با هدف مشارکت گسترده مردم برای پیشگیری از ورود جنتی، یزدی و مصباح (مثلت جیم) در تهران و صادق لاریجانی در مازندران به راه افتاده است.

صبح دوشنبه سوم اسفند، در نشست هفتگی سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز پرسشی پیرامون “شیطنت شبکه رسانه‌ای انگلیس” در انتخابات ایران طرح شد. حسین جابری انصاری، در پاسخ به این سوال گفت: « ملت ایران نیاز به نصایح بازیگران خارجی ندارد.»

Share