ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

جلوگیری از سخنرانی چند اصلاح‌طلب در شهرهای ایران

در آستانه انتخابات روز جمعه، مقامات امنیتی از برگزاری سخنرانی چند تن از اصلاح‌طلبان جلوگیری کردند و به سخنرانی صادق زیباکلام در خوزستان نیز حمله شد.

در حالی‌که کمتر از دو روز به انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان باقی مانده است، سخنرانی چند اصلاح‌طلب با ممانعت روبه‌رو شد. به سخنرانی صادق زیباکلام در شهر بهبهان نیز حمله شد و از سخنرانی او در رامهرمز نیز جلوگیری شد.

حزب الله موتورسوار (عکس از آرشیو)

به‌گزارش سایت «رویداد ۲۴»، صادق زیباکلام، نویسنده و استاد دانشگاه تهران روز چهارشنبه ۵ اسفند به خوزستان رفت تا به‌دعوت ستاد اصلاح‌طلبان استان خوزستان در شهرهای بهبهان و رامهرمز سخنرانی کند.

او ابتدا در مسجد جامع بهبهان سخنرانی داشت که با حمله نیروهای تندرو مواجه شد.

زیباکلام درباره این ماجرا گفت هنگام سخنرانی، نیروهای تندرو از پنجره‌های پشتی مسجد به سوی او و برخی از حاضران در مراسم سنگ پرتاب کردند و برای دقایقی سخنرانی متوقف شد. به‌گفته او در این حمله به کسی آسیبی وارد نشد.

پس از این سخنرانی، زیباکلام بعدازظهر چهارشنبه عازم رامهرمز شد تا در این شهر سخنرانی کند اما نیروهای امنیتی از ورود او به شهر جلوگیری کرده و او و همراهانش را با «اسکورت بیش از ۱۰۰ مأمور انتظامی» به بیرون از شهر هدایت کردند.

بنا به این گزارش مأموران امنیتی گفته‌اند که تصمیم فوق طبق دستور شورای تأمین صورت گرفته است.

به‌گفته صادق زیباکلام «هماهنگی‌های قبلی برای انجام سخنرانی انجام گرفته و مراسم مجوزهای لازم را از مسئولان ذی‌ربط دریافت کرده بود.»

از سوی دیگر در شبکه‌های اجتماعی خبرهایی مبنی بر لغو سخنرانی برخی از اصلاح‌طلبان منتشر شده است. از جمله محمدرضا خاتمی که قرار بود روز چهارشنبه در مشهد سخنرانی کند و علی شکوری‌راد که سخنرانی‌اش در همدان برگزار نشد.

همچنین بنا بر گزارش‌های منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی با سخنرانی مرتضی مبلغ در شیراز نیز موافقت نشده است. مبلغ معاون وزیر کشور دولت محمد خاتمی بود.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • میترا

    از مولا شیخ جلال الدین محمد رومی بلخی اندر وصف خلقیات اصلاح طلبی: کنده‌ای را لوطیی در خانه برد سرنگون افکندش و در وی فشرد بر میانش خنجری دید آن لعین پس بگفتش بر میانت چیست این گفت آنک با من ار یک بدمنش بد بیندیشد بدرم اشکمش گفت لوطی حمد لله را که من بد نه اندیشیده‌ام با تو به فن چون که مردی نیست خنجرها چه سود چون نباشد دل ندارد سود خود