ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

بازداشت معترضان به حیوان‌آزاری در مقابل مجلس

نیروهای امنیتی با ضرب و شتم شماری از معترضان به حیوان‌آزاری که در مقابل مجلس تجمع کرده بودند، عده‌ای از آن‌ها را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کرده‌اند.

نیروهای امنیتی با ضرب و شتم شماری از معترضان به حیوان‌آزاری که در مقابل مجلس تجمع کرده بودند، عده‌ای از آن‌ها را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کرده‌اند.

عکس تزیینی است

این اتفاق در رسانه‌های داخلی ایران بازتابی نداشته و رسانه‌های فارسی خارج از ایران، روز ششم اسفند به آن پرداخته‌اند. معترضان به حیوان‌آزاری روز چهارشنبه پنجم اسفند در مقابل مجلس جمع شده بودند.

علت برگزاری این تجمع، پخش فیلم سگ آزاری یک شکارچی در استان گلستان در روزهای گذشته بود که ذهن بخشی از جامعه و اغلبِ دوستداران طبیعت در ایران را به خود مشغول کرده است.

بیشتر بخوانید: اخلاقیات سگ‌کشی

پس از انتشار این فیلم در فضای مجازی، انجمن حمایت از حیوانات استان گلستان با فرستادن نامه‌ای به رئیس کل دادگستری این استان، خواستار تعقیب قضایی این فرد شدند. در ‌‌نهایت روز دوشنبه سوم اسفند، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست از بازداشت عامل حیوان‌آزاری در استان گلستان خبر داد و اعلام کرد سگی که مورد آزار و اذیت قرار گرفته بود نیز تحت تیمار قرار گرفته تا به زندگی بازگردد. موضوعی که تردیدهای زیادی درباره آن وجود دارد.

اعتراض‌ها اما به تهران هم کشیده شد و معترضان با شعار «ابتکار بیرون بیا/ ابتکار بیرون بیا» مقابل سازمان محیط زیست تجمع کردند. در این تجمع پارچه‌نوشته‌ای به چشم می‌خورد که در آن از مردم دعوت شده بود تا برای طرح مطالبه تصویب قانونی درباره حقوق حیوانات، روز چهارشنبه پنج اسفند در مقابل مجلس شورای اسلامی جمع شوند.

به دنبال این فراخوانِ تجمع برای اعتراض به نبود قانون جلوگیری از حیوان‌آزاری اما نیروهای امنیتی و لباس شخصی در مقابل معترضان صف کشیده‌اند.

این اولین بار نیست که انتشار خبر‌ها و تصاویر  آزار و اذیت حیوانات در ایران خبرساز می‌شود. مدافعان حقوق حیوانات اما معتقدند که نبود قانون در این زمینه، امکان مقابله با این موضوع را از دولت سلب کرده است.

در همین زمینه:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.