ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

نخستین نتایج شمارش آرای انتخابات: ۳۳ میلیون رأی شمارش شد

به گفته حسینعلی امیری، قائم مقام و سخنگوی وزارت کشور، ۲۸ میلیون نفر در انتخابات هفتم اسفند شرکت کردند.

وزارت کشور ایران اعلام کرد که تا ساعت ۹ بامداد شنبه هشتم اسفند بیش از ۳۳ میلیون رأی شمارش شده است.

ستاد انتخابات نتایج آرای انتخابات مجلس شورای اسلامی ایران را در ۱۸ حوزه اعلام کرد.

به گفته حسینعلی امیری، قائم مقام و سخنگوی وزارت کشور، ۲۸ میلیون نفر در انتخابات هفتم اسفند شرکت کردند. سخنگوی وزارت کشور گفت که آمار شرکت کنندگان بر اساس تعرفه‌های مصرف شده به دست آمده و این آمار کسانی است که رأی داده‌اند.

بر اساس آمار دولتی ایران ۵۴ میلیون و ۹۱۵ هزار واجد شرایط رأی بودند.

برپایه برآورد ستاد انتخابات کشور، در سراسر ایران ۶۰ درصد و در تهران ۵۰ درصد از کسانی که واجد شرایط رأی دادن بودند در دهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی ایران و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری شرکت کردند.

برخی از خبرگزاری‌ها به نقل از اصلاح‌طلبان از مشارکت ۷۰ درصدی در این انتخابات خبر دادند.

ستاد خبرگان مردم با انتشار بیانیه‌ای از «فضاسازی جریانی خاص و تشویش افکار عمومی» خبر داد و از مردم خواست  خونسردی خود را حفظ کنند و وارد هیچ‌گونه تنشی نشوند.  در این بیانیه آمده است: « برخی از رسانه‌های منسوب به جریان فوق، اقدام به انتشار اخبار جعلی از شمارش آرا قبل از پایان رای‌گیری کرده‌اند که اقدامی خلاف قانون بوده و انتظار می‌رود برخورد قاطع با آنان از سوی مسئولان صورت گیرد.»

خبرگان مردم، فهرست کاندیداهای مورد حمایت اکبر هاشمی رفسنجانی است که جمعه ۲۳ بهمن منتشر شد.

در بیانیه این ستاد نامی از این «جریان خاص» آورده نشده است.

یکی از کانال‌های خبری اصلاح‌طلبان در تلگرام تصویری از نتایج آرای یکی از صندوق‌های انتخابات خبرگان در تهران منتشر کرده است. در این تصویر هاشمی رفسنجانی بیشترین رأی و احمد جنتی، غلامرضا مصباحی مقدم و محمدتقی مصباح کمترین آرا را کسب کرده‌اند.

برخی از خبرگزاری‌های ایران «بر اساس آمار غیر رسمی» از «پیشتازی اصول‌گرایان» در شهرستان‌ها خبر می‌دهند. خبرگزاری مهر با وجود پایان نیافتن شمارش آرای انتخابات خبرگان تهران، اسامی راه‌یافتگان به پنجمین مجلس خبرگان را با ستاره منتشر کرده است.

ستاد انتخابات پس از پایان زمان رأی‌گیری اعلام کرد که ابتدا شمارش آرای انتخابات مجلس خبرگان رهبری به طور کامل انجام شده و سپس شمارش آرای انتخابات مجلس دهم انجام خواهد شد.

پیشتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور گفته بود که ممکن است شمارش آرای تهران تا دهم اسفند به طول بینجامد.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.