Share

بر اساس برخی از اخبار که هنور همه آنها به شکل رسمی تایید نشده‌اند، تعدادی از زنانی که در شهرستان‌های ایران برای انتخابات نامزد شده بودند به مجلس راه یافته‌اند.

majles2

یکی از آنها زهرا سعیدی از شهر مبارکه در استان اصفهان است. سکینه الماسی از کنگان جم و بندر دیر در استان بوشهر نیز با کسب ۴۱ هزار رای به عنوان نماینده مردم شهرستان‌های جنوب استان بوشهر انتخاب شده است.

سید حمیده رزآبادی نیز به عنوان نفر اول شهر قزوین معرفی شده که نامزد اصلاح‌طلبان بوده است. زهره سالاری از حوزه انتخابیه کرمان و هاجر چنارانی از حوزه انتخابیه نیشابور از زنان دیگری هستند که به مجلس راه یافته‌اند.

بر اساس همین اخبار، خدیجه ربیعی از بروجن وشهلا میرگلو بیات از ساوه و رزندیه در استان مرکزی، معصومه آقاپور از شبستر، فاطمه مقصودی از بروجرد و سارا فلاحی از ایلام نیز به دور دوم راه یافته‌اند.

در این دوره از انتخابات مجلس در ایران در شهر تهران، از ۱۱۴۶ داوطلب حدود ۱۶۱ نفر زن بودند. از این ۱۶۱ نفر در لیست انتخاباتی اصلاح‌طلبان هشت زن و در لیست انتخاباتی اصولگرایان شش زن حضور داشتند.

سهیلا جلودارزاده، طیبه چاووشی، پروانه مافی، فاطمه ذوالقدر و مرضیه وحید دستجردی، تاکنون در میان ۳۰ نفر اول شهر تهران هستند که ۳۰ درصد آرای آن شمرده شده است. ممکن است جایگاه این زنان با شمارش باقی آرای تهران تغییر کند.

Share