ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

مولاوردی به کمیسیون مقام زن نرفت؛ دو نماینده مجلس رفتند

شصتمین اجلاس کمیسیون مقام زن در سال ۲۰۱۶ دوشنبه ۲۴ اسفند آغاز به کار کرده. مولاوردی گفته چون این اجلاس از اجلاس عادی است، ضرورتی برای حضور در عالی‌ترین سطح وجود نداشته است.

معاون رئیس‌جمهور ایران در امور زنان و خانواده، امسال برای شرکت در کمیسیون مقام زن سازمان ملل به نیویوک نرفته اما دو نماینده از مجلس ایران عازم آمریکا شده‌اند.

شهیندخت مولاوردی که از سوی رسانه‌های تندرو متهم بوده که درباره وضعیت زنان و ایران سیاه‌نمایی می‌کند اعلام کرده:‌ «اگر به نیویورک می‌رفتم در کمیسیون مقام زن صرفا در چارچوب دستور اصلی اجلاس سخنرانی می‌کردم.»

شصتمین اجلاس کمیسیون مقام زن در سال ۲۰۱۶ از روز دوشنبه ۲۴ اسفند آغاز به کار می‌کند. مولاوردی گفته چون این اجلاس سالانه و از اجلاس عادی است، ضرورتی برای حضور در عالی‌ترین سطح وجود نداشته است. پیش‌تر برخی رسانه‌ها نوشته بودند که معاونت امور زنان و خانواده قرار است پنلی تخصصی با موضوع «امنیت زنان پیش‌شرط تحقق توسعه پایدار» را برگزار کند که در آن به تأثیر افراط‌گرایی و خشونت‌طلبی بر زنان و کودکان پرداخته خواهد شد.

رسانه‌های تندرو مدتی قبل خطاب به مولاوردی نوشته بودند: «خانم مولاوردی! در کمیسیون مقام زن از استان سیستان و بلوچستان می‌گویید یا از حقوق خانواده شهدای مکه و منا؟»

اشاره آنها به اخباری است که درباره اعدام تمام مردان یک روستا در سیستان و بلوچستان از سوی مولاوردی مطرح شده بود و واکنش رسانه‌های تندرو، برحی نمایندگان مجلس و مقامات استان سیستان و بلوچستان را برانگیحته بود.

دستور کار اصلی نشست امسال کمیسیون مقام زن «توانمندسازی زنان و پیوند آن با توسعه پایدار» است و موضوع مورد بازبینی آن «حذف و جلوگیری از کلیه اشکال خشونت علیه زنان و دختران» است.

در همین حال رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از اعزام در نفر از زنان مجلس به کمیسیون مقام زن در نیویورک خبر داده و گفته است که در این نشست دستاوردهای ایران در توسعه هزاره ارائه می‌شود.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.