ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

«سه کشته و ۲۵۰۰ مصدوم در حوادث چهارشنبه‌سوری ایران»

مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس می‌گوید در حوادث مربوط به چهارشنبه‌سوری در ایران دست‌کم دو نفر کشته و ۲۱۱ نفر مصدوم شده‌اند.

امین صابری‌نیا رئیس اورژانس ایران اعلام کرد که در حوادث مربوط به چهارشنبه‌سوری در ایران دست‌کم سه نفر کشته و دو هزار و ۵۰۰ نفر مصدوم شده‌اند.

به‌گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)، امین صابری‌نیا روز چهارشنبه ۲۶ اسفند ضمن اعلام این خبر افزود یک‌هزار و ۹۰۰ نفر از مصدومان سرپایی مداوا شدند ۳۱ نفر دچار قطع عضو شدند و ۶۳۶ نفر بستری و شش نفر در بخش آی‌سی‌یو بیمارستان هستند.

سه نفر کشته شده در شهرهای تهران، رشت و قزوین بوده‌اند.

به‌گفته رئیس اورژانس ایران ۸۰ درصد موارد قطع عضو در دست و انگشتان بود و ۷۶۰ نفر از مصدومان این حادثه نیز دچار آسیب چشمی از خفیف تا شدید شدند.

مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس نیز بیشترین حوادث مربوط به چهارشنبه‌سوری را در استان‌های تهران و فارس اعلام کرد.

آیین چهارشنبه‌سوری از دیرباز در غروبِ آخرین سه‌شنبه سال در ایران برگزار می‌شود. این مراسم همچنین در کشورهایی همچون تاجیکستان و افغانستان و همچنین در میان کرد‌ها متداول است.

چندین سال است که در ایران برای برگزاری این آیین از «ترقه» استفاده می‌شود که منجر به مرگ یا مصدومیت می‌گردد. امسال در شبکه‌های اجتماعی، کمپینی برای تحریم «ترقه» در چهارشنبه‌سوری راه افتاد اما نتیجه‌ای نداشت. این کمپین توصیه کرده بود که آیین چهارشنبه‌سوری بر اساس رسوم کهن یعنی برپایی آتش برگزار شود و از ترقه‌ها که می‌تواند خطرساز باشد، استفاده نشود.

با این حال رسانه‌های ایران به دلیل مخالفت برخی مراجع دینی شیعه با مراسم چهارشنبه‌سوری تلاش می‌کنند تا آسیب‌های ناشی از این جشن را برجسته سازند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.