Share

دادگاه تجدید نظر استان تهران حکم سه سال زندان رسول بداقی، معلم زندانی محبوس در بند هفت زندان اوین را تأیید کرد.

رسول بداقی، معلم زندانی

رسول بداقی، معلم زندانی

به گزارش هرانا، تارنمای مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در حالی که حکم اصلی رسول بداقی، عضو هیأت مدیره کانون صنفی معلمان ایران در تیرماه سال جاری پایان می‌یافت او با پرونده جدیدی روبه‌رو شد و در ۲۵ شهریورماه مورد محاکمه قرار گرفت.

در حکم جدید دادگاه انقلاب رسول بداقی را به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» به تحمل سه سال حبس تعزیری محکوم کرد. این حکم با اعتراض بداقی روبه‌رو شد اما سرانجام دادگاه تجدید نظر حکم دادگاه بدوی را عیناً تایید کرد. بدین ترتیب این فعال صنفی معلمان دست‌کم تا سال ۱۳۹۷ در زندان خواهد ماند.

رسول بداقی دبیر دبیرستان‌های اسلام‌شهر، در رویدادهای پس از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری در ایران در روز دهم شهریور ۱۳۸۸ پس از احضار به اداره آموزش و پرورش این شهرستان بازداشت شد. او از سوی دادگاه بدوی به شش سال زندان و پنج سال محرومیت از فعالیت‌های اجتماعی محکوم شد. حکم مزبور در دادگاه تجدید نظر نیز عیناً مورد تأیید قرار گرفت و او تا شهریور سال جاری می‌بایست در زندان می‌ماند.

رسول بداقی برای پرونده دوم خود بیش از پنج ماه بازداشت به صورت انفرادی در بند دو – الف زندان اوین را تجربه کرد. او هم‌اکنون در بند هفت این زندان نگهداری می‌شود.

رسول بداقی متولد کوهدشت لرستان است و مدرک تحصیلی کارشناسی در رشته مدیریت آموزشی را دارد.

Share