ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

سیامک و محمدباقر نمازی در بند امنیتی سپاه پاسداران هستند

سیامک نمازی و پدرش محمد باقر نمازی در بند امنیتی سپاه پاسداران در زندان اوین موسوم به «بند دو الف» نگهداری می‌شوند.

سیامک نمازی و پدرش محمد باقر نمازی در بند امنیتی سپاه پاسداران در زندان اوین موسوم به «بند دو الف» نگهداری می‌شوند.

بزرگ‌ کنید
سیامک نمازی و پدرش محمد باقر نمازی

محمود علیزاده طباطبایی، وکیل سیامک نمازی شهروند ایرانی آمریکایی، که مهرماه سال جاری در ایران بازداشت شد، به کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران گفت که وکالت محمدباقر نمازی پدر ۸۰ ساله او را که سوم اسفندماه ۱۳۹۴ بازداشت شد به عهده گرفته است. این وکیل دادگستری به کمپین گفت هنوز موفق به دیدار با موکلین‌اش نشده است.

علیزاده گفت که موکل‌اش محمدباقر نمازی در اولین شبی که بازداشت شده با منزلش تماس گرفته و گفته به من گفته‌اند یک نوشته‌ای را امضا کنم و من گفتم فقط با حضور وکیلم امضا می‌کنم، سپس آن‌ها گفتند وکیل‌ات می‌تواند مراجعه کند.

این وکیل دادگستری می‌گوید وقتی مراجعه کرده گفته‌اند در این مرحله هیچ وکیلی را نمی‌پذیریم.

اتهامات این دو زندانی سیاسی هنوز اعلام نشده است. در همین حال جان کربی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز خواهان آزادی «سریع‌تر» سیامک و محمدباقر نمازی شده است. به‌گفته جان کربی، بازداشت این دو تن «ناعادلانه» است.

سیامک نمازی مدیر ایرانی آمریکایی دفتر برنامه‌ریزی استراتژیک شرکت نفتی «کرسنت» در امارات است. او همچنین از دست‌اندرکاران شرکت مشاوره «آتیه ‌بهار» در ایران نیز بوده است. این شرکت در زمینه ارائه مشاوره به شرکت‌های نفتی فعالیت داشت. خبرگزاری رویترز که خبر بازداشت او را برای نخستین بار منتشر کرد، نوشت: «او در ماه ژوئیه برای دیدار خانواده‌اش از امارات متحده عربی به ایران سفر کرد، اما ممنوع‌الخروج شد و پس از بازجویی‌های مکرر، در اواسط ماه اکتبر (مهرماه ۱۳۹۴) بازداشت شد.»

محمدباقر نمازی نیز پس از دستگیری پسرش به ایران آمد. به‌گفته عفت نمازی، همسر محمدباقر نمازی، او سوم اسفندماه (۲۲ فوریه) دستگیر و به زندان اوین منتقل شد.

خبرگزاری فارس، رسانه نزدیک به سازمان امنیتی سپاه علت بازداشت او را «کشف لایه‌های پیچیده فساد اقتصادی و اطلاعاتی گسترده شبکه مرتبط با انگلیس و آمریکا در ایران» اعلام کرد.

محمدباقر نمازی پیش از انقلاب ایران، استانداری خوزستان و معاون امور محلی و عمران شهری وزارت کشور ایران بوده است.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.