ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

«سه تن از عاملان انفجارهای بروکسل شناسایی شدند»

به‌گفته رسانه‌های بلژیک با شناسایی پلیس معلوم شد که دو تروریست انتحاری در انفجارهای روز سه‌شنبه فرودگاه بروکسل برادر بودند. نفر سوم که متواری است نیز شناسایی شده است.

رسانه‌های بلژیک از شناسایی تروریست‌های انتحاری که عامل دو انفجار در فرودگاه بروکسل بودند و نفر سوم در این عملیات خبر دادند. دو تروریست انتحاری برادر بودند. هنوز به‌شکل رسمی این اطلاعات تأیید نشده است.

سه عامل انفجارهای فرودگاه زاونتم بروکسل ـ دو نفر سمت چپ کشته شدند، نفر سمت راست متواری است.

بنا به گزارش تلویزیون آر.تی.بی.اف بلژیک دو برادری که در فرودگاه زاونتم بروکسل خود را منفجر کردند پیش از این تحت سوء ظن تروریستی قرار نداشتند.

روزنامه «دِرنیِر اُر» (DH) بلژیک نیز از شناسایی نفر سوم شرکت‌کننده در عملیات انفجار در فرودگاه بروکسل خبر داده است. دی.ان.ای این فرد ۲۵ ساله بر ماده منفجره‌ای یافت شده است که در ترورهای ۱۳ نوامبر پاریس در سال گذشته نیز از آن استفاده شده بود.

روز گذشته، سه‌شنبه ۲۲ مارس / ۳ فروردین سه انفجار مهیب در بروکسل رخ داد که منجر به کشته شدن دست‌کم ۳۵ نفر و مجروح شدن ۲۰۰ نفر شد. دو انفجار در فرودگاه زاونتم بروکسل و یک انفجار در ایستگاه مترو مالبیک نزدیک به دفاتر اتحادیه اروپا رخ داد. گروه «دولت اسلامی» مسئولیت این انفجارها را برعهده گرفت.

بنا به گزارش «دِرنیِر اُر» مرد سوم در سال ۲۰۱۳ از سوریه به اروپا آمده و از چهارم دسامبر سال گذشته تحت تعقیب بوده است.

او در کنار تروریست دستگیرشده، صلاح عبدالسلام، در آغاز ماه سپتامبر گذشته با نام جعلی در مرز اتریش ـ مجارستان کنترل شده بود.

مظنون سوم همچنین با نام جعلی خانه‌ای در «اُوُله» واقع در منطقه «نامور» در مرکز بلژیک اجاره کرده بود. در این خانه بود که عملیات تروریستی پاریس سازماندهی شد.

یکی از برادران شناسایی‌شده نیز با هویت جعلی آپارتمانی در بخش «فوره» بروکسل اجاره کرده بود که گفته می‌شود همان آپارتمانی است که پلیس در روز سه‌شنبه هفته گذشته مورد بازرسی قرار داده و در پی آن تیراندازی صورت گرفته بود. یکی از تروریست‌ها در جریان این تیراندازی کشته شد و دو نفر متواری شدند.

بر اساس اطلاعات روزنامه لیبراسیون فرانسه دو برادرِ عامل انفجارهای انتحاری فرودگاه بروکسل در تیراندازی‌های ۱۵ مارس / ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ با نیروهای پلیس شرکت داشتند. یکی از برادران نیز پیش از این محکومیت قضایی داشته است و در سال ۲۰۱۰ پس از یک سرقت با کلاشنیکف به سوی پلیس آتش گشوده بود.

مقامات بلژیکی هنوز این مجموعه اطلاعات را تأیید نکرده‌اند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.