ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

کمی بهار؛ شهرنوش پارسی‌پور – ۱۳۲

شهرنوش پارسی‌پور - مراسم ازدواج آرمان و مهران در باشگاه افسران برگزار می‌شود. دکتر اعتماد یک خانه به آنها هدیه مى‌دهد و همچنین بنا مى‌شود براى ماه عسل یک ماه به پاریس بروند.

رمان «کمی بهار» در سال ۱۳۱۲ آغاز می‌شود؛ دو سال پیش از کشف حجاب. اردکان در این رمان صحنه‌ای‌ است که در آن و در قالب یک «ساگای خانوادگی» تاریخ ایران رقم می‌خورد.

خانم پارسی‌پور در این رمان می‌خواهد نشان بدهد که چگونه تحولات زن ایرانی در طول تاریخ، منجر به تحول مردان نیز می‌شود. «کمی بهار» همانطور که به‌تدریج نوشته می‌شود، در «رادیو زمانه» هم به شکل کتاب گویا در اختیار خوانندگان و شنوندگان قرار می‌گیرد.

شماره ۱۳۲ از این مجموعه را می‌توانید بشنوید. خلاصه این بخش چنین است:

مراسم ازدواج آرمان و مهران در باشگاه افسران برگزار می‌شود. دکتر اعتماد یک خانه به آنها هدیه مى‌دهد و همچنین بنا مى‌شود براى ماه عسل یک ماه به پاریس بروند. عزت در برابر این همه بذل و بخشش نمى‌داند چه بکند. او نیز تصمیم مى‌گیرد هدیه گرانبهایى به دامادش بدهد. آرمان اعلام کرده که دلش نمى‌خواهد در شب زفافش زنان پشت در اتاق آنها بایستند. دکتر در این باره هم راه حلى پیدا مى‌کند و بنا مى‌شود زوج سه روز به هتل کنتینانتال بروند و مقیم آنجا باشند. مراسم عقد و عروسى در یک روز انجام مى‌گیرد و بسیار باشکوه است. آخر شب زوج جوان در یک ماشین کادیلاک به هتل مى‌روند و...

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.