Share

در حالی که خبرگزاری‌های نزدیک به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ۱۱ فروردین به نقل از منابع مطلع اعلام کردند که هاشمی رفسنجانی فاقد هرگونه شناسه‌ای در توییتر است، خطیب نماز جمعه تهران او را فردی دانست که «به آیات قرآن توجه کافی ندارد» و خواستار توجه ویژه به تقویت برنامه دفاعی شد.

Kazem-Sadighi-2

کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران هاشمی را فردی دانست که به آیات دفاعی قرآن توجهی ندارند.

به گزارش خبرگزاری مهر، کاظم صدیقی ظهر جمعه ۱۳ فروردین بدون نام بردن از هاشمی رفسنجانی گفت: «بعضی‌ها که می‌گویند فردای دنیا فردای گفتمان است نه فردای موشک به آیات قرآن توجهی ندارند».

اکبر هاشمی رفسنجانی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی ایران چند روز پیش در حساب کاربری توییتر خود «دنیای فردا را دنیای گفتمان‌ها و نه موشک‌ها» دانسته بود. این نوشته کوتاه هاشمی واکنش شدید رهبر جمهوری اسلامی و رسانه‌های اصول‌گرا را به دنبال داشت.

علی خامنه‌ای در دیدار با جمعی از مداحان دنیای فردا را «دنیای موشک و گفت‌وگو» خواند و گفت: «اگر این حرف از روی ناآگاهی گفته شده باشد یک مسئله است اما اگر از روی آگاهی باشد خیانت است». پس از این اظهارات، دفتر هاشمی رفسنجانی ابتدا اعلام کرد که هاشمی «فاقد هرگونه شناسه‌ای در توییتر» است و چند ساعت بعد در پیامی دیگر اعلام کرد که سخنان او به صورت «ناقص» منتشر شده است.

با این حال امام جمعه تهران در خطبه‌های نماز جمعه تقویت بنیه دفاعی ایران از ضروری‌ترین برنامه‌های نظام عنوان کرد و گفت: «دشمن می‌خواهد ما را تحت فشار قرار دهد.» او بدون نام بردن از افراد یا گروهی، مدعی شد که «مسئولانی هم در داخل با آن‌ها همفکر هستند و می‌خواهند زیر یوغ کافر زندگی کنند.»

صدیقی با بیان این‌که ما باید به لحاظ نظامی قوی باشیم، گفت: «امکانات دفاعی باید در حدی باشد که نه تنها در جنگ پیروز شویم، بلکه آن‌قدر قوی باشیم که کسی جرئت جنگ با ما را نداشته باشد.»

برنامه موشکی ایران ادامه دارد

در همین زمینه محمد علی جعفری فرمانده سپاه پاسداران ایران ظهر جمعه ۱۳ فروردین در لنگرود برنامه موشکی ایران را از یکی از «قدرت‌های جمهوری اسلامی» دانست که «مانع از نگاه چپ دشمنان» شده است.

محسن رضایی فرمانده پیشین سپاه پاسداران و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام هم روز گذشته با انتشار نوشته‌ای در اینستاگرام برنامه موشکی ایران را «غیرقابل مذاکره» دانست و نوشت که «زیر بار خلع سلاح نمی‌رویم».

حسین دهقان وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران هم در گفت‌وگو با شبکه تلویزیون ایران گفت که ایران «برای کسب توانمندی‌های دفاعی نیاز به اجازه یا تأیید دیگران» ندارد.

سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران در ماه‌های گذشته از چند برنامه موشکی خود رونمایی کرد که با واکنش امریکا و چند کشور اروپایی روبرو شد. مقام‌های ایرانی برنامه توسعه توان موشکی را خلاف توافق‌نامه هسته‌ای نمی‌دانند.

علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در این زمینه به خبرگزاری صدا و سیما ایران گفت که «برنامه‌های موشکی ایران هیچ‌گاه تغییر نمی‌کند و مجلس از همه ظرفیت خود برای تصویب طرح‌های موشکی استفاده خواهد کرد.»

پیش از این علی لاریجانی رئیس مجلس نیز از «حمایت ویژه مجلس از افزایش بودجه برنامه‌های موشکی» خبر داده بود. همچنین بر اساس لایحه پیشنهادی بودجه، اعتبار نظامی و دفاعی ایران برای سال ۹۵ دست‌کم ۱۵ درصد افزایش می‌یابد.

————————————————————————————————

محسن رضایی: زیر بار خلع سلاح نمی‌رویم

واکنش به سخنان تند خامنه‌ای: هاشمی رفسنجانی توئیتر ندارد

رویاهای موشکی آیت‌الله خامنه‌ای

خامنه‌ای: دنیای فردا دنیای موشک است نه مذاکره

آزمایش‌های موشکی ایران  نقض قطعنامه سازمان ملل اعلام شد

سپاه از سیلوهای زیرزمینی موشک بالستیک پرتاب کرد

Share