ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

باران شدید باعث آب‌گرفتگی ۲۰۰ خانه روستایی در بابل شد

جعفر آقاجان نتاج، معاون برنامه‌ریزی و عمرانی فرمانداری شهرستان بابل در استان مازندران گفت که بارش شدید باران در ۲۴ ساعت گذشته باعث آب‌گرفتگی ۲۰۰ منزل مسکونی در روستاهای شهیدآباد و مؤمن‌آباد بخش «بندپی غربی» این شهرستان شد.

جعفر آقاجان نتاج، معاون برنامه‌ریزی و عمرانی فرمانداری شهرستان بابل در استان مازندران گفت که بارش شدید باران در ۲۴ ساعت گذشته باعث آب‌گرفتگی ۲۰۰ منزل مسکونی در روستاهای شهیدآباد و مؤمن‌آباد بخش «بندپی غربی» این شهرستان شد.

معاون برنامه‌ریزی و عمرانی فرمانداری بابل، امروز شنبه ۱۴ فروردین در گفت‌وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) افزود که این بارندگی‌ها همچنین باعث تخریب یک منزل مسکونی در روستای «کاردی کلا» شد.

به‌گفته جعفر آقاجان نتاج، بسیاری از معابر و رودخانه‌های بابل دچار آب‌گرفتگی شده و حتی برخی از نقاط به‌ویژه در بخش «بندپی شرقی» رانش زمین رخ داده است.

او میزان خسارت در بخش بندپی غربی بابل را بیش از ۹۰ درصد اعلام کرد.

در همین حال علی اصغر احمدی، مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری مازندران نیز گفت بارش باران و بروز سیل در روز جمعه ۱۳ فروردین به راه‌های ارتباطی، مناطق مسکونی و اراضی کشاورزی در پنج شهرستان «سوادکوه شمالی، آمل، نور، بابل و نوشهر» در این استان خسارت وارد کرد.

به گفته او، وقوع سیل در شهرستان‌های آمل و سوادکوه شمالی باعث جابه‌جایی ۳۰ خانوار از مردم این شهرها برای جلوگیری از آب‌گرفتگی خانه‌ها و بروز مشکل برای ساکنانشان شد.

اداره کل هواشناسی مازندران اعلام کرده است که ناپایداری جوی در این استان شمال ایران تا عصر شنبه ادامه خواهد داشت.

در ۱۲ روز گذشته بیش از ۸۰ میلی‌متر باران در مازندران بارید که ۱۰ درصد میانگین بارش سالانه این استان است.

وقوع سیل در برخی از مناطق ایران طی روزهای گذشته باعث مرگ دست‌کم دو نفر و مفقود شدن دو نفر دیگر از جمله یک کودک ۱۱ ساله شده است.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • شهروند درجه سه

    آب‌گرفتگی ۲۰۰ منزل مسکونی در روستاهای شهیدآباد و مؤمن‌آباد !