ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

درگیری‌های نظامی در قره ‌باغ باز هم کشته داد

نیروهای نظامی جمهوری آذربایجان و ارمنستان بار دیگر در منطقه مرزی قره باغ درگیر شدند و باز هم چند سرباز در این درگیری‌ها کشته شدند.

نیروهای نظامی جمهوری آذربایجان و ارمنستان بار دیگر در منطقه مرزی قره باغ درگیر شدند و باز هم چند سرباز در این درگیری‌ها کشته شدند.

به‌گفته دولت آذربایجان سه سرباز این کشور بر اثر خمپاره‌اندازی ارمنستان کشته شدند.

روز یکشنبه سوم آوریل / ۱۵ فروردین، در پی ادامه درگیری‌های مرزی بین دو کشور، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان اعلام کرد که در قره باغ برای نشان دادن حسن نیت، آتش‌بسی یک جانبه را به اجرا خواهد گذاشت. اما ساعاتی بعد ارمنستان آتش‌بس از سوی آذربایجان را «دروغ» خواند و آن را رد کرد.

درگیری‌های دو کشور از روز شنبه آغاز شد و در این دو روز بیش از ۳۰ نفر در این درگیری‌ها کشته شدند.

کشورهای جهان، از جمله ایران، آمریکا، روسیه و اتحادیه اروپا خواهان حل مسالمت‌آمیز اختلاف‌های آذربایجان و ارمنستان شده‌اند.

آذربایجان و ارمنستان از سال ۱۹۸۸ بر سر کنترل منطقه کوهستانی قره باغ با یکدیگر وارد جنگ شدند. درگیری اساسی جنگ پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و در زمستان سال ۱۹۹۱ آغاز شد. در نتیجه جنگ قره باغ بیش از ۳۵ هزار نفر کشته شدند و بیش از ۸۰۰ هزار نفر در نواحی مورد مناقشه، آواره و مجبور به جلای وطن شدند.

هر یک از طرفین، طرف دیگر را به نقض تفاهم‌نامه آتش بس سال ۱۹۹۴ متهم می‌کنند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.