ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

کلاه‌سبزهای ارتش ایران در سوریه مستقر شدند

ارتش ایران زبده‌ترین نیروهای خود را برای شرکت در جنگ سوریه به این کشور فرستاده است. مقامات نظامی ایران می‌گویند شرکت این نیروها در جنگ سوریه تنها به‌عنوان «مستشار» است.

امیرعلی آراسته، معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی ارتش ایران از اعزام و استقرار تکاوران نیروی زمینی ارتش به سوریه خبر داد.

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم، این تکاوران یا کلاه‌سبزها تیپ ۶۵ نوهد ارتش ایران هستند.

امیرعلی آراسته گفت: «ما تیپ ۶۵ و هم یگان‌های دیگر را به‌عنوان مستشار به سوریه نیرو اعزام می‌کنیم و این اعزام مختص تیپ ۶۵ تکاوری نیست و الان در آن‌جا مستشاران تیپ ۶۵ حضور دارند.»

ایران همواره از آغاز جنگ در سوریه حضور نظامی خود در سوریه را حضور «مستشاری» عنوان کرده است در حالی که مخالفان حکومت سوریه و کشورهای غربی بارها از نقش مستقیم نظامی ایران در این جنگ سخن گفته‌اند.

تیپ ۶۵ نوهد زبده‌ترین نیروی ویژه ارتش ایران است که در سال ۱۳۷۱ به این نام تغییر یافت. تخصص اصلی این تیپ جنگ‌های نامتقارن است. افراد این تیپ از پرسنل لشکر ۲۳ نوهد سابق هستند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • ahad

    سلا م . بنظر من نیروهای نظامی ایران خصوصا ارتش فقط در حفاظت از کشور باید خدمت کنند نه در کشور بیگانه و خاک کشور دیگر

  • اکبر

    انگار مدافعان حرم ته کشیدن دیگه

  • اقبال

    این تیپ که آموزش داده شده برای جنگ های تن به تن است، برای نبرد رقه اعزام شده است. نبردی سخت و مردافکن در راه است. نبرد فداییان اسلامی شده ی صدام با سربازان خمینی هنوز ادامه دارد.