Share

احمد حکیمی‌پور، رییس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران از توقف ساخت‌وساز غیرمجاز در بنای تاریخی دانشکده داروسازی دانشگاه تهران خبر داد.

Tehran-UNI

حکیمی‌پور، امروز سه‌شنبه ۱۷ فروردین به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت که با دخالت شهرداری تهران ساخت‌وساز در دانشکده داروسازی دانشگاه تهران متوقف شد.

به‌گفته او، دانشگاه تهران یکی از مجموعه‌های میراثی ثبت شده است و هرگونه ساخت‌وساز و تغییرکاربری در این دانشگاه ممنوع است.

پیش‌تر رجبعلی خسروآبادی، مدیرکل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران خواهان توقف ساخت‌وساز در بنای تاریخی دانشگاه تهران شده بود.

ناصر پازوکی، باستان‌شناس و مدیر پیشین سازمان میراث فرهنگی استان تهران نیز گفته بود که دانشگاه تهران به‌عنوان یک بنای تاریخی در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده و هرگونه مداخله در این بنای تاریخی باید با نظارت و هماهنگی سازمان میراث فرهنگی باشد.

به‌گفته او، هر نوع مداخله حتی جزیی، ‌ساخت‌وساز و اضافه کردن یک بخش کوچک به این بنای تاریخی، ممنوع و کاملاً خلاف قانون است.

در روزهای پایانی اسفند ۱۳۹۴ عملیات عمرانی برای اضافه کردن یک طبقه به ساختمان دانشکده داروسازی دانشگاه تهران آغاز شده بود.

دانشگاه تهران نخستین و بزرگ‌ترین مرکز آموزش عالی در ایران است که در سال ۱۳۱۳ تأسیس شد.

Share