ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

زمین لرزه‌‌ای شدید مرز افغانستان با تاجیکستان را لرزاند

مقامات پاکستانی با اعلام اینکه زمین‌لرزه، اسلام‌آباد، پایتخت پاکستان را نیز لرزانده است، قدرت آن را هفت و یک دهم ریشتر تخمین زدند. تاکنون خسارات یا تلفات احتمالی در این زمین لرزه گزارش نشده است.

زمین لرزه‌ای شدید، ظهر یکشنبه ۱۰ آوریل/ ۲۲ فروردین افغانستان، تاجیکستان و پاکستان را لرزاند.

به گزارش آسوشیتدپرس، مرکز وقوع این زلزله در مرز افغانستان و تاجیکستان بود.

مقامات پاکستانی با اعلام اینکه زمین‌لرزه، اسلام‌آباد، پایتخت پاکستان را نیز لرزانده است، قدرت آن را هفت و یک دهم ریشتر تخمین زدند.

مرکز تحقیقات ژئوفیزیک آلمان قدرت این زمین لرزه را شش و پنج دهم ریشتر اعلام کرد.

بر پایه گزارش مرکز تحقیقات زمین‌شناسی آمریکا، مرکز این زمین‌لرزه در عمق۲۱۰ کیلومتری زمین در کوه‌های هندوکش با قدرت ۶.۶ ریشتر بوده است.

وسعت این زمین لرزه تا به اندازه‌ای بوده که در شهر دهلی نو، پایتخت هند نیز احساس شده است.

تاکنون خسارات یا تلفات احتمالی در این زمین لرزه گزارش نشده است. تنها رسانه‌های پاکستان خبر دادند که نزدیک به ۲۵ زخمی در شهر پیشاور به بیمارستان منتقل شدند.

منطقه کوهستانی هندوکش بر روی نوار زلزله، منطقه‌ای پرجمعیت است. در آخرین زمین‌لرزه‌ای که با قدرت ۷.۵ ریشتر این منطقه را در اکتبر ۲۰۱۵ لرزاند، بیش از ۳۰۰ تن جان باختند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.