Share

معاون فنی و عمرانی فرمانداری تهران با اشاره به افزایش ۹ تا ۱۵ درصدی کرایه‌های حمل و نقل عمومی گفت میزان دقیق افزایش نرخ کرایه‌های حمل و نقل عمومی تا هفته آینده اعلام می‌شود.

taxi

غلامحسین آرام، معاون فنی و عمرانی فرمانداری تهران، روز چهارشنبه ۲۵ فروردین در گفت‌وگو با خبرگزاری کار ایران (ایلنا) گفت: «در حال حاضر مصوبه شورای شهر درباره افزایش نرخ کرایه‌های حمل و نقل عمومی، از سوی فرمانداری به هیأت حل اختلاف ارسال شده است.»

او با اشاره به اینکه هیأت حل اختلاف به نتیجه برسد، همان مصوبه اجرایی خواهد شد، گفت کرایه‌ها حداقل  ۹ تا ۱۵ درصد افزایش پیدا خواهد کرد.

معاون فنی و عمرانی فرمانداری تهران همچنین افزود که اگر شورای اسلامی شهر تهران زودتر و به موقع افزایش نرخ کرایه‌ها را در اسفندماه به فرمانداری اعلام می‌کرد، مصوبه زودتر اجرایی می‌شد. به گفته او با وجود تاخیر صورت گرفته، افزایش نرخ کرایه‌ها از اردیبهشت اجرایی می‌شود.

دولت حسن روحانی دو سال گذشته را به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرد که راهی برای توقف رشد فزاینده تورم در ایران بیابد. حال هم به روایت آمار رسمی نرخ تورم به ۱۱ درصد رسیده و مسئولان دولتی آن را نتیجه سیاست‌های انقباضی خود می‌دانند.

با این حال از بهمن ماه سال گذشته از هرگوشه و کناری سخن از گران شدن کالاها و خدمات به گوش می‌رسد. وزیر نیرو در اسفندماه قیمت برق مصرفی را کم‌تر از هزینه تمام شده آن دانست و سپس اعلام کرد که افزایش قیمت برق در سال ۹۵ قطعی است.

سخنگوی شرکت مخابرات هم «قیمت‌گذاری دوباره» خدمات مخابراتی را اعلام کرد و گفت که «تعرفه خدمات تلفن ثابت در ایران پائین است و این شرکت تعرفه‌ها را تغییر خواهد داد.»

خبرگزاری مهر نیز  چهارشنبه ۱۸ فروردین به نقل از یک عضو انجمن صنایع لبنی از افزایش حداقل پنج درصدی قیمت صنایع لبنی خبر داد.

بیشتر بخوانید:

سال «سال گرانی» است

Share