ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

اعتصاب مغازه‌داران و بازاریان شهر بانه در کردستان

کاهش شدید فعالیت‌های بازرگانی در مرزهای کردستان در شش ماه اخیر موجب شده است تا به‌عنوان اعتراض از روز شنبه ۲۸ فروردین شماری از بازاریان شهرستان بانه در استان کردستان فروشگاه‌های خود را تعطیل کنند.

شماری از مغازه‌داران و بازاریان شهرستان بانه در استان کردستان در اعتراض به مسدودشدن مرز‌ها و محدودیت فعالیت کولبران، دست از کار کشیده‌اند و فروشگاه‌های خود را تعطیل کرده‌اند.

به گزارش سایت محلی «روژ»، این اعتصاب از روز شنبه ۲۸ فروردین آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

علیرضا آشناگر، معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان در این‌باره گفت: «با توجه به این‌که مرز‌ها و معابر کولبری استان منبع درآمد بسیاری از مردم این استان هستند، به‌طور جدی پیگیر بازگشایی مرزهای استان هستیم که امیدواریم این تلاش‌ها در اسرع هنگام به نتیجه برسد.»

آشناگر در عین حال تأکید کرد که با توجه به طولانی بودن «این فرایند» نمی‌توان زمان مشخصی را برای بازگشایی مرز‌ها تعیین کرد.

راشد عذیری، فرماندار بانه نیز گفته است که با هماهنگی با استانداری استان کُردستان در حال پیگیری برای بازگشایی معابر کولبری و مرزی این شهرستان هستند.

فعالیت‌های بازرگانی در مرزهای رسمی و غیررسمی استان‌های کردستان، آذربایجان غربی و کرمانشاه بیش از شش ماه است که به‌شدت کاهش یافته است.

مقام‌های رسمی استان کردستان علت این امر را سوق دادن مردم به مصرف کالاهای داخلی عنوان کرده‌اند.

روز شنبه هفته جاری، اصناف و بازاریان بانه در مقابل فرمانداری این شهرستان تحمع کرده بودند و خواهان بازگشایی معابر مرزی شده بودند.

بر اساس آمارهای رسمی تنها در استان کردستان ۱۹۸ هزار شهروند ساکن در مناطق مرزی عضو تعاونی مرزنشینان بوده و به‌صورت رسمی و از معابر کولبری به فعالیت‌های بازرگانی اشتغال دارند.

استان کردستان در کنار استان‌های کرمانشاه و سیستان و بلوچستان یکی از بالا‌ترین نرخ‌های بیکاری در ایران را دارا است.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.