ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

روحانی: اعتبارنامه نمایندگان باید فقط در مجلس بررسی شود

رئیس جمهوری ایران بی‌آنکه نامی از مینو خالقی، نماینده ردصلاحیت‌شده اصفهان ببرد عنوان کرد که اعتبارنامه نمایندگان مجلس را خودِ مجلس باید تأیید کند و نه نهاد دیگری.

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در سخنانی به‌مناسبت روز شوراهای شهر و روستا بی‌آنکه نامی از مینو خالقی، نماینده ردصلاحیت‌شده اصفهان ببرد، گفت اعتبارنامه نمایندگان مجلس را خودِ مجلس باید تأیید کند و نه نهاد دیگری.

مینو خالقی

حسن روحانی امروز پنج‌شنبه ۹ اردیبهشت‌ با بیان این‌که «همه باید به قانون پایبند باشیم»، افزود: «براساس قانون اساسی هر نماینده‌ای كه از هر حوزه انتخابیه انتخاب می‌شود پس از رأی آوردن، اعتبارنامه آن باید در مجلس شورای اسلامی بررسی شود و هیچ نهاد دیگری نمی‌تواند در آن مداخله كند.»

اشاره تلویحی حسن روحانی به مینو خالقی، نماینده اصلاح‌طلبان است که با ۱۹۳ هزار و ۳۹۹ رأی نفر سوم حوزه انتخابیه اصفهان شد اما بر اساس برخی از گزارش‌های غیررسمی، به بهانه «عدم رعایت شئونات اسلامی در سفرهای خارج از کشور» از سوی شورای نگهبان ردصلاحیت شد.

این در حالی است که هم مینو خالقی و هم وزارت کشور با این تصمیم شورای نگهبان مخالفت کرده‌اند.

روز سه‌شنبه هفتم اردیبهشت عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور در یک برنامه تلویزیونی گفت شورای نگهبان به‌طور کتبی به وزارت کشور اعلام کرده که بر اساس نظارت استصوابی خود آرای مینو خالقی، کاندیدای انتخابات مجلس از حوزه انتخابیه اصفهان را ابطال کرده است.

شورای نگهبان با پافشاری بر نظرش موجب شد که وزارت کشور اعتبارنامه مینو خالقی را صادر نکند.

پیش از این علی مطهری نماینده تهران در مجلس اعلام کرده بود که اگر وزارت کشور اعتبارنامه مینو خالقی را صادر نکند، وزیر کشور را استیضاح خواهد کرد.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • حقیقتگو

    خانه از پای بند ویران است و خواجه آخوند بنفش روحانی به فکر نقش بند ایوان است. انکار خانم مینو خالقی کاشف داروی شفابخش اقتصاد سرطان زده اسلامی هستند که بدون داروی این سرکارخانم با حجاب اسلامی اقتصاد مال خره خمینی معالجه نمی شود!! شورای نگهبان منافع علی خامنه ای و افسارچی میلیونها بدستور علی خامنه ای می گوید نه!! شورای نگهبان در این سی و چند ساله نه مردمی می شناخته ونه می شناسد و نه انتخاباتی که انتخابات مردمی باشد.