Share

به‌دلیل حملات گسترده به شهر حلب در سوریه فعالیت نهادهایی که به‌منظور کمک به غیرنظامیان در این منطقه حضور دارند، به‌شدت محدود شده است.

نجات یک کودک پس از بمباران حلب

نجات یک کودک پس از بمباران حلب

در حملات اخیر به حلب سازمان کمک به کودکان روستایی یک پناهگاه موقت را تخلیه کرد و حدود ۲۰ نوجوان را به دمشق و مکان امن منتقل کرد.

روز گذشته پنج‌شنبه ۲۸ آوریل / ۹ اردیبهشت یک خمپاره در نزدیکی این پناهگاه منفجر شد و آن را ویران کرد.

پنج‌شنبه یک بیمارستان مورد حمایت سازمان پزشکان بدون مرز نیز هدف بمباران قرار گرفت و دست‌کم ۳۰ نفر در جریان آن کشته شدند. در میان آن‌ها بیماران، کودکان و گزشکان دیده می‌شدند.

بیشتر بخوانید: بمباران یک بیمارستان در حلب چندین کشته برجای گذاشت

جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا رژیم سوریه را عامل حمله به بیمارستان دانست و گفت آن‌ها به‌عمد مراکز پزشکی را مورد هدف خود قرار می‌دهند.

کری از روسیه خواست تا رژیم بشار اسد را در این‌باره زیر فشار قرار دهد.

بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل نیز حمله به بیمارستان حلب را محکوم کرد. او گفت هدف قرار دادن غیرنظامیان غیرقابل توجیه است.

بان کی مون از طرف‌های درگیری خواست تا آتش‌بسی را که از ماه فوریه برقرار شده رعایت کنند.

او از روسیه و آمریکا خواست تا از نفوذ خود برای ادامه آتش‌بس استفاده کنند.

استفان دی میستورا، فرستاده سازمان ملل برای حل بحران سوریه در آخرین اظهارنظر خود نقض آتش‌بس را خطری جدی برای ادامه مذاکرات ژنو دانست.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه می‌گوید از روز جمعه گذشته تا کنون بر اثر حملات نیروهای دولتی سوریه و شورشیان در حلب، در مجموع ۱۳۹ غیرنظامی کشته شده‌اند.

سازمان دیده‌بان حقوق بشر نیز روز چهارشنبه ۲۷ آوریل / ۸ اردیبهشت تعداد غیرنظامیان کشته‌شده در این حملات را ۸۹ نفر اعلام کرد.

Share