ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

اعطای تابعیت ایرانی به خانواده «شهدای غیرایرانی»

نمایندگان مجلس دولت را مجاز کردند تا به همسران، فرزندان و والدین افراد دارای تابعیت خارجی (غیرایرانی) که در هشت سال جنگ ایران و عراق و بعد از آن در راستای مأموریت‌های محوله کشته شدند، ‌تابعیت ایرانی اعطا کند.

مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای دولت را مجاز کرد تا به خانواده‌های «شهدای دارای تابعیت خارجی» (غیرایرانی)، تابعیت ایرانی اعطا کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دوشنبه، ۱۳ اردیبهشت ماه، نمایندگان مجلس دولت را مجاز کردند تا به همسران، فرزندان و والدین افراد دارای تابعیت خارجی (غیرایرانی) که در هشت سال جنگ ایران و عراق و بعد از آن در راستای مأموریت‌های محوله کشته شدند، حداکثر یک سال پس از تقاضای تابعیت، ‌تابعیت ایرانی اعطا کند.

از ابتدای جنگ داخلی در سوریه، جمهوری اسلامی طیف متنوعی از نیروهای نظامی را در سوریه سازمان داد. دو گروه از میان آنها گردان «فاطمیون» و «زینبیه» هستند. «گردان زینبیه» با یارگیری از شیعیان پاکستانی ساکن ایران تشکیل شده است. سپاه پاسداران «گردان فاطمیون» را نیز از افغان‌های شیعه مهاجر در ایران تشکیل داده است.

گزارش‌هایی وجود دارد که حضور بخشی از افغان‌ها اجباری بوده است. سازمان دیده‌بان حقوق بشر در گزارشی که در ماه مارس سال ۹۴ منتشر کرد، اعلام کرد که سپاه پاسداران ایران از سال ۲۰۱۳ میلادی تاکنون هزاران مهاجر افغان را که بدون مدرک اقامت قانونی در ایران زندگی می‏‌کنند، استخدام و به جنگ سوریه اعزام کرده است. برخی از کسانی که با دیده‌بان حقوق بشر مصاحبه کرده‌اند زیر ۱۸ سال سن داشتند. آن‌ها گفته‌اند حتی کودکان ۱۲ ساله افغان نیز در میان افراد آماده اعزام به سوریه دیده می‌شدند.

به گزارش دیده‌بان حقوق بشر حدود سه میلیون افغان در ایران زندگی می‌کنند که فقط ۹۵۰ هزار نفر از آن‌ها، اجازه اقامت در ایران را دارند.

در همین زمینه:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • حجازی

    یه فقره تابعیت ایرانی به بالاترین پیشنهاد واگذار می شود. این تابعیت شامل برخورداری از یک هشتاد میلیونیوم سهام دومین کشور دارنده ذخایر نفت و گاز دنیا، 40 نوع معدن، بزرگترین سیستم ترانزیت مواد مخدر، دسترسی به آب دریای خزر و خلیج فارس و دریای عمان و هزاران مزیت دیگر می شود. پیشنهادات خود را به همین آدرس ارسال فرمایید.