ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

اخراج بیش از دو هزار کارگر افغان در قزوین

با این‌که وزارت کار ایران مشاغل محدودی را برای مهاجران افغان در نظر گرفته است مدیرکل سازمان کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان قزوین می‌گوید به‌کارگیری اتباع خارجی «یکی از مشکلات جامعه کارگری در ایران» است.

مسعود بابایی، مدیرکل سازمان کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان قزوین می‌گوید که در سال ۱۳۹۴ بیش از دو هزار کارگر خارجی (افغانستانی) از کار اخراج شده‌اند تا نیروهای ایرانی جایگزین آنان شوند.

بزرگ‌ کنید
عکس از آرشیو

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم، مسعود بابایی، امروز سه‌شنبه ۱۴ اردیبهشت به‌کارگیری اتباع خارجی را «یکی از مشکلات جامعه کارگری در ایران» دانست. افغان‌ها عمده‌ترین اتباع خارجی در ایران به‌شمار می‌روند.

تحلیلگران می‌گویند با توجه به مشاغل محدودی که وزارت کار برای مهاجران افغان در نظر گرفته، اشتغال این کارگران در بسیاری از کارخانه‌های بزرگ صنعتی، پتروشیمی، ذوب آهن، فولاد، بخش حمل و نقل و … ممنوع است و به همین دلیل مهاجران افغان، علت بیکاری کارگران ایرانی نیستند.

گروه‌های کوره‌پزخانه‌ها، کارهای ساختمانی و کارگاه‌های کشاورزی از جمله مشاغل تعیین‌شده برای کارگران افغان در ایران است.

به‌گفته بابایی، «مردم از به‌کارگیری اتباع خارجی توسط برخی از کارفرمایان در استان قزوین اعتراض دارند البته این موضوع را به‌ندرت در واحدهای تولید و صنعتی می‌بینیم و بیشتر در موارد ساختمانی دیده می‌شوند.»

مدیرکل سازمان کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان قزوین می‌گوید حدود ۱۹ هزار «تبعه خارجی مجاز» در استان قزوین مشغول به‌کار هستند که در سال گذشته دو هزار و ۱۳۸ نفر نیروی کار داخلی، جایگزین نیروی خارجی شدند.

جریمه به‌کارگیری «اتباع خارجی غیرمجاز» در بازار کار در سال ۱۳۹۵ به‌ازای هر روز مبلغ ۱۳۵ هزار و ۳۶۱ تومان افزایش یافته است.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.