ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

بیش از ۱۰۰ نماینده مجلس خواستار توقف اجرای برجام شدند

مجلس نهم در روزهای واپسین خود همچنان به مخالفت با دولت حسن روحانی و توافق هسته‌ای ادامه می‌دهد. در آخرین اقدام بیش از یک سوم مجلس در تذکری خواهان تجدید نظر در توافق هسته‌ای و از سرگیری فعالیت‌های هسته‌ای ایران شدند.

۱۰۳ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تذکری به حسن روحانی، رئیس ‌جمهوری ایران خواستار تعیین ضرب‌الاجل تجدیدنظر در اقدامات داوطلبانه و از سرگیری کلیه فعالیت‌های هسته‌ای در چارچوب پیمان عدم اشاعه هسته‌ای یا ان‌پی‌تی شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس، ‌روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت تذکر ۱۰۳ نفر از نمایندگان مخالف توافق هسته‌ای به حسن روحانی از سوی هیأت رئیسه مجلس خوانده شد.

در این تذکر «از سرگیری کلیه فعالیت‌ها در چارچوب ان‌پی‌تی بر اساس قانون، اقدام متقابل و متناسب دولت در اجرای برجام در صورت عدم استرداد دارایی‌های سرقت شده ایران و ادامه شیطنت‌ها و تهدید‌ها، کارشکنی و عدم پایبندی به آمریکا و رفع تحریم‌ها و ایجاد فضای روانی مسموم در اجرای برجام»، ذکر شده است.

مخالفان توافق هسته‌ای در ایران به‌ویژه در پی رأی دیوان عالی آمریکا به پرداخت غرامت از دارایی‌های مسدودشده ایران فعالتر شده‌اند.

قضات دیوان عالی آمریکا ۲۰ آوریل / اول اردیبهشت با شش رأی مثبت در برابر دو رأی منفی با گرفتن دو میلیارد دلار غرامت از دارایی‌های مسدودشده ایران موافقت کردند.

این غرامت به خانواده‌های قربانیان آمریکایی بمب‌گذاری‌های سال ۱۹۸۳ در مقر تفنگداران دریایی آمریکا در بیروت تعلق خواهد گرفت.

مخالفان توافق هسته‌ای کارزاری تبلیغاتی روی کوتاه بودن دست ایران از دارایی‌هایش به راه انداختند. در برخی رسانه‌های اصولگرایان و محافل «دلواپس‌ها» حتی بحث پس گرفتن توافق هسته‌ای مطرح شد.

حسن روحانی نیز در روز هشتم اردیبهشت گفت دولت برای پس گرفتن حدود دو میلیارد دلار از دارایی‌های جمهوری اسلامی از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد. او در جلسه هیأت دولت تاکید کرد: «این که دادگاه یا قوه مقننه در گوشه‌ای از دنیا بخواهد برای حقوق و اموال ملت ایران تصمیمی بگیرد، کاملا غیرقانونی و خلاف حقوق بین‌المللی است.»

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • وحید

  عجب داستانی شده این مجلس و آن برجام ! خداوند خودش آخرعاقبت مارا با اینها ختم به خیر کند...! در این سیستم فاسد از بالا تا پایین، دلمان به چی این مملکت و آینده اش خوش باشد نمیدانیم!

 • افراطی نباش

  اگر آمریکا همینطوری پیش برود بعید نمی دانم که برجام لغو شود چون آمریکا بعد از برجام زده به سیم آخر مخصوصا که روحانی بعد از برجام قرارداهای میلیاردی با یکسری از کشورهای اروپایی مثل فرانسه برای خرید هواپیما بست که هم نشان دهد حرف های جنگ طلبان در آمریکا اشتباه است و هم به داخلی ها پیام دهد که این پول باید خرج زیر ساختها در ایران شود اما خوب آمریکا حیاتش به اینه که دنیا جنگ و خشونت باشد و می داند که هر کاری هم بکند متاسفانه یکسری از کشورها اگر هم باهاش همکاری نکنند جرات اعتراض بهش را نداند

 • بهنام

  جعفر خان : هواپیمای مسافر بری را با موشک زمین به هوا و از روی ناوچه ، سرنگون کردند و اصولآ خلبانی در کار نبود که به او جایزه دهند .

 • حقیقتگو

  جناب دزدان مجلس نشین و پوتین ها و بشار اسدها شده چمدان هایی تهیه کرده بودند که می بایست در اثر توافق اتمی با میلیاردها دلار بلوکه شده پر میشد ولی زهی خیال باطل !! جای بی نهایت تشکر از غربی ها می باشد که اندوخته متعلق به کل مردم ایرانی ایران را در بانک هاشون را تحت عناوین مختلف از چپاولگران آخوندی و آخوندسانان محفوظ نگه میدارند!! آهای روحانی منه نماینده مجلس چمدونم خالی افتاده بگو یالله بهم قول دادی پول ها کجاست؟!

 • من داش رضا هستم

  این مال بی زبان ما آنجا چه میکرده من شنیدم این پولها ارتباطی به \ولهاپی که 37 سال دست اینها بوده است تفاوت دارد اگر این سخن راست باشد چه کسی چنین مبلغی را با وجود 37 سال جنگ روحی روانی و بعضا میدانی بثورت غیر مسسسسسستقیم. این مبلغ را چه کسی در بانک آمریکا گذاشته؟ به انید خدا که ختم به خیر شود و ما به حقمان برسیم

 • جعفر

  آیا دولت آمریکا غرامت ایرانیانی را که جان خود را در اثر سرنگون کردن هواپیمای مسافر بری ایرانی توسط آمریکا صورت گرفت و خلبا ن آن برای انجام این جنایت جایزه دریافت کردرا که در منطقه خلیج فارس سرنگون کرد را به بازمندگان آنها پرداخت کرده است . چرا آقایان نمایندگان معترض در این رابطه سکوت اختیار کرده اند؟

 • جعفر

  آقایان بجای اینکه در مواقع بحرانی بکمک دولت بروند میخواهند صورت مساله را پاک کنند؟ بنظر شما ریشه این عدم همکاری در کجاست؟