ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

مهلت ۱۰ روزه ایران به عربستان برای «تعیین وضعیت حج»

ایران به عربستان ۱۰ روز فرصت داد تا تکلیف اعزام ایرانیان به مراسم حج را مشخص کند.

ایران به عربستان ۱۰ روز فرصت داد تا تکلیف اعزام ایرانیان به مراسم حج را مشخص کند.

بزرگ‌ کنید
مراسم حج در مکه

سعید اوحدی، رئیس سازمان حج و زیارت ایران امروز سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت: «مذاکرات حج در حالی وارد محدوده‌ قرمز زمانی شده که عربستان با تغییر وزیر حج خود، بازی جدیدی را آغاز کرده و پیش‌بینی سازمان حج و زیارت آن است که این تغییر، وضع موجود را با چالش جدی‌تری مواجه خواهد کرد.»

به‌گفته اوحدی، این رفتار سعودی‌ها «به‌منزله‌ نبود اراده‌ عربستان در پذیرش زائران ایرانی است و تبعیض غیرمنطقی و غیرقابل توجیه آن‌ها را در پذیرش زائران ایرانی نشان می‌دهد.»

پس از آن‌که عربستان سعودی در دی‌ماه سال گذشته ۴۷ نفر، از جمله شیخ نمر باقر النمر روحانی شیعه را به اتهام تروریسم اعدام کرد تنش میان ایران و عربستان شدت گرفت.

ایران کاردار سفارت عربستان را فراخواند، ساختمان سفارت عربستان سعودی در تهران توسط گروهی معترض به آتش کشیده شد و آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی رهبران سعودی را تهدید کرد.

با بالا گرفتن تنش بین تهران و ریاض به دلیل حمله به اماکن دیپلماتیک عربستان سعودی در ایران این کشور روابط خود را با ایران قطع کرد. چند کشور عربی دیگر نیز از عربستان سعودی حمایت کردند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • بهنام

    واقعا رو که نیست ( سنگ پای قزوین است ) البته بیشتر این التماس کردنها به عربستان برای حج ، مسئله مادی و سود سرشار حاصل از آن است که به جیب ملایان حاکم در تهران می رود ، و الی خودشان هم خوب میدانند که در این بتکده که عده ای جاهل بدور آن می چرخند هیچ چیز مقدسی وجود ندارد و اینکه میگویند اینجا خانه خداست ، واقعآ شرک به خداوند بزرگ است .

  • حمید

    «زائر ایرانی» دیگر چه «صیغه » ایست؟ مگر زائر خانه خدا  هم ایرانی و یا غیر ایرانی دارد؟ اگر مسلمانی که از قرآن درس گرفته و میگویی «زائر مسلمان از ایران». این دو نقش بازی و یا چند نقش بازی زیر عنوان «ایرانی» آخر و عاقبتش چیزی دیگر نیست جز «ویرانی»!!!

  • محمد

    از قدیم گفتند یک احمق سنگی توی چاه می اندازه و ... حالا عزیزانی که رفتند سنگ به سفارت زدند، ا ینهمه ضرر به مملکت وارد کردند، تیمهای باشگاهی ایران بخاطر عدم بازی در کشورمون با تیم های عربستان کلی ضرر مالی کردندو الان هم کلی افراد چشم به راه از سفر حج باز موندن. باید جوابگوی این حماقتشون باشند. و جالب افرادی هستند که از این عمل حمایت کردند...