ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

یک سوم صنایع سمنان تعطیل است

تناقض آمار دولتی در سمنان به چشم می‌‌خورد. در حالی‌که یک سوم صنایع تولیدی سمنان به صورت کامل تعطیلند مرکز آمار از کاهش نرخ بیکاری در این استان خبر می‌دهد.

یک مقام دولتی از تعطیلی بیش از یک سوم واحدهای تولیدی استان سمنان خبر داد و گفت که واحدهای فعال هم تنها با ۳۷ درصد ظرفیت خود فعالیت می‌کنند.

بخشی از معدن‌کاران سمنانی به دنبال تعطیلی و بحران در واحدهای تولیدی این استان شغل خود را از دست دادند و همچنان منتظر دریافت مطالبات‌شان هستند.

محمدرضا خباز استاندار سمنان شامگاه سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت از تعطیلی ۳۳ درصد واحدهای تولیدی این استان خبر داد و گفت که «از یک هزار و ۷۹۲ واحد تولیدی استان ۶۱۲ واحد به کلی تعطیل شدند و سایر واحدهای تولیدی هم با ظرفیت ۳۷ درصدی به فعالیت خود ادامه می‌دهند».

او مشکل اصلی واحدهای تولیدی سمنان را متاثر از تصمیم‌گیری‌های کلان دانست و گفت که «باید نرخ سود بانکی کاهش یابد».

در همین رابطه رئیس شورای هماهنگی بانک‌های استان سمنان در گفت‌وگو با «شبکه اطلاع‌رسانی مرات» ۷۴ درصد مشکل صنایع تعطیل شده را «تامین نقدینگی» دانست و گفت که «منابع بانکی این استان صرفا به بخش تولید هدایت خواهد شد».

استاندار سمنان فروردین امسال واحدهای تولیدی تعطیل شده در این استان را ۶۲۱ واحد عنوان کرده و گفته بود که «۷۴ درصد صنایع تعطیل شده با تزریق نقدینگی دوباره به تولید باز می‌گردند».

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران هفته گذشته در سفر به استان سمنان وعده کرد که دولت اعتبار ویژه‌ای را برای شتاب بخشیدن به توسعه استان سمنان اختصاص دهد.

در حالی که استاندار سمنان از تعطیلی حداقل یک سوم واحدهای تولیدی این استان خبر داده، مرکز آمار ایران در آخرین گزارش سرشماری نیروی کار مدعی شد که نرخ بیکاری در سمنان به نسبت سال گذشته ۲.۹ درصد کاهش داشته و به ۸.۴ درصد رسیده است. میانگین نرخ بیکاری رسمی در ایران یازده درصد اعلام شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سمنان پیش از این از ایجاد تنها پنج هزار و ۸۰۰ شغل جدید توسط دولت یازدهم در این استان خبر داده بود.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.