Share

در پی استعفای محمد سرافراز از مدیریت سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی، امیر تاجیک، مدیر شبکه مستند این سازمان نیز از سمت خود استعفا کرد.

امیر تاجیک

امیر تاجیک

امیر تاجیک از یاران نزدیک محمد سرافراز است. او در متن استعفانامه خود خطاب به علی‌اصغر پورمحمدی معاون صدا و سیما از عملکرد ۱۷ ماهه خود در شبکه مستند دفاع کرده و گفته است در این مدت سعی کرده از «مستندسازان جوان و خلاق» و «آنان که جایی برای عرض اندام نداشتند» استفاده کند.

او گفته است در «بدترین شرایط مالی» تاریخ صدا و سیما توانسته است بینندگان این شبکه مستند را دو رقمی کند و «افراد متخصص» را جایگزین افرادی کند که «رابطه‌شان با شبکه بر مبنایی غیر از تخصص بود».

با این حال امیر تاجیک به‌جز اشاره‌ای کوتاه به «تهمت‌ها و کارشکنی‌ها» دلیلی برای استعفای خود نیاورده است.

امیر تاجیک در ۲۵ آذر سال ۹۳ حکم خود را از علی‌اصغر پورمحمدی تحویل گرفت. او پیش از آن مدیر تولید و مستند شبکه تلویزیونی پرس تی‌وی بود.

روز گذشته، چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت پس از چند ماه شایعه درباره برکناری محمد سرافراز، رئیس سازمان صدا و سیما، سرانجام با حکم رهبر جمهوری اسلامی عبدالعلی علی‌عسگری، از دوستان عزت‌الله ضرغامی، رئیس پیشین این سازمان به ریاست آن منصوب شد.

محمد سرافراز مدیر شبکه پرس تی‌وی بود و ۱۷ آبان ۱۳۹۳ در پی صدور حکمی از سوی خامنه‌ای به مدت پنج سال به‌عنوان رئیس سازمان صدا و سیما منصوب شد.

اتحادیه اروپا در ۲۲ اسفند ۱۳۹۱ (۱۲ مارس ۲۰۱۳)، محمد سرافراز را به دلیل نقشی که در نقض گسترده و شدید حقوق شهروندان ایرانی داشت، از ورود به کشورهای این اتحادیه محروم و کلیه دارایی‌های او در اروپا را توقیف کرد.

بیشتر بخوانید: رئیس صدا و سیما تغییر کرد

پیش از محمد سرافراز، غلامرضا غلامی مدیر شبکه چهار سیما نیز استعفا کرده بود. غلامی در ۱۹ تیر ۹۴ به سمت مدیریت شبکه چهار سیما منصوب شد و شهریور همان سال استعفا کرد.

سایت تابناک نوشته است در روزهای آینده افراد دیگری از تیم محمد سرافراز از صدا و سیما خارج خواهند شد.

Share