ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

تمدید قرار بازداشت محمدعلی طاهری و بازداشت چند تن از طرفدارانش

محمود علیزاده طباطبایی، وکیل مدافع محمدعلی طاهری بنیانگذار عرفان حلقه اعلام کرد که دادسرای امنیت قرار بازداشت موکلش را تمدید کرده است. نیروهای امنیتی چند تن از طرفداران طاهری را در یک تجمع اعتراضی بازداشت کردند.

محمود علیزاده طباطبایی، وکیل مدافع محمدعلی طاهری بنیانگذار عرفان حلقه اعلام کرد که دادسرای امنیت قرار بازداشت موکلش را تمدید کرده است.

محمدعلی طاهری از ۱۰ مرداد سال ۱۳۸۹ در زندان به‌سر می‌برد.

علیزاده طباطبایی جمعه ۲۴ اردیبهشت به خبرگزاری تسنیم گفت: «۱۸ اردیبهشت امسال، شعبه بازپرسی دادسرای امنیت، دوباره قرار بازداشت را تمدید کرد که نسبت به این مسئله اعتراض کردیم اما در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب، اعتراض ما رد شد.»

پرونده محمدعلی طاهری پس از نقص دیوان عالی کشور به حکم اعدام، به دادسرای امنیت بازگشته است.

به‌گفته وکیل طاهری پنج سال حبس موکلش بهمن سال گذشته پایان یافت و او برای اینکه قرار بازداشتش به وثیقه تبدیل شود، حدود ۹۰۶ میلیون تومان را پرداخت کرد اما قرار بازداشت‌اش تبدیل نشد.

از سوی دیگر، هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، گزارش داد روز گذشته پنج‌شنبه ۲۳ اردیبهشتماه نیروهای امنیتی و پلیس از تجمع هواداران محمدعلی طاهری در مقابل ساختمان لاستیک دنا جلوگیری کرده و تعدادی از حاضران را دستگیر و به نقاط نامعلومی منتقل کردند.

اسامی تعدادی از بازداشت‌شدگان شبنم عزیزپور، فرهاد غلام‌پور، سعید شیرمحمدی، علی درباری، پدرام پارسا، محمدتقی نسب، بهرام لطیفی، فاطمه لطیفی و سینا احسن، عنوان شده است.

طاهری از ۱۰ مرداد سال ۱۳۸۹ در زندان به‌سر می‌برد.

او پیش از حکم اعدامی که علیه‌اش صادر شد، از سوی دادگاه انقلاب به‌اتهام «توهین به مقدسات، مداخله غیرقانونی در امور پزشکی و درمان بیماران، ارتکاب فعل حرام و رابطه نامشروع با لمس نامحرم، استفاده غیرمجاز از عناوین علمی (دکتر و مهندس) و ضاله بودن کتب و آثار» به پنج سال حبس، پرداخت ۹۰۰ میلیون تومان جزای نقدی و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده بود.

«عرفان حلقه» که محمدعلی طاهری بنیانگذار آن در ایران شناخته می‌شود، انواعی از رفتار‌های آیینی فردی و جمعی بر اساس آموزه‌های عرفانی و شبه‌علمی را در برمی‌گیرد که ادعا می‌شود فرد بر اساس آن‌ها به آرامش دست پیدا می‌کند.

این فعالیت‌ها در یک دهه گذشته در ایران بیشتر از قبل شده‌اند. جمهوری اسلامی خود مروج انواعی از آن بوده است، اما در سال‌های اخیر با عنوان‌هایی چون عرفان‌های انحرافی، عرفان‌های کاذب یا عرفان‌های نوظهور به مقابله با آن‌ها برخاسته است.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.