ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

پلیس ایران: متهم بازداشت‌شده انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی یک زن است

نیروی انتظامی ایران فرد بازداشت‌شده را عضو سازمان مجاهدین خلق دانست اما هویتش را فاش نکرد. پیشتر ایران محمدرضا کلاهی را عامل این بمب گذاری معرفی کرده بود.

پلیس ایران می‌گوید یکی از «عاملان اصلی» انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۶۰ بازداشت شده است. سعید منتظرالمهدی، سخنگوی نیروی انتظامی گفت که این متهم یک زن است.

بزرگ‌ کنید
عکس از آرشیو - انفجار در دفتر حزب جمهوری اسلامی، تیرماه ۱۳۶۰

سخنگوی نیروی انتظامی یکشنبه ۲۶ اردیبهشت به خبرگزاری مهر گفت که اینترپل این فرد را در آلبانی شناسایی و دستگیر کرده است و به زودی در اختیار مراجع قضایی قرار خواهد داد.

او فرد بازداشت‌شده را عضو سازمان مجاهدین خلق معرفی کرد اما هویتش را فاش نکرد.

در هفتم تیر ۱۳۶۰، انفجار بمبی در دفتر حزب جمهوری اسلامی منجر به کشته شدن ۷۵ تن از اعضای این حزب از جمله محمد حسینی بهشتی، رئیس وقت دیوان عالی کشور شد.

جمهوری اسلامی ایران پیشتر محمدرضا کلاهی، از اعضای سازمان مجاهدین خلق را عامل این بمب گذاری معرفی کرده بود.

برخی از رسانه‌ها به اشتباه این فرد را مربوط به بمب گذاری دفتر نخست وزیری و  مسعود کشمیری معرفی کردند.

در انفجاری که در شهریور ۱۳۶۰ در دفتر نخست وزیری اتفاق افتاد،  محمدعلی رجایی و محمدجواد باهنر، رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر وقت کشته شدند. جمهوری اسلامی مسعود کشمیری را عامل آن انفجار معرفی کرده است.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • سپاهی از درون رژیم

    البته مجاهدین تنها با داعش و سپاه پاسداران و بسیج قابل مقایسه هستند و در آدمکشی و جنایت هیچی کم ندارند. اما این کار٬ یعنی ترکاندن حزب جمهوری اسلام ضد بشر کار رفسنجانی و خامنه ای بوده است. طبق اخباری که در سپاه و در میان فرماندهان پاکدست آن رواج دارد اسناد نوشتاری و صمعی بصری وجود دارد که هاشمی رفسنجانی و خامنه ای را در دست داشتن صریح و روشن تایید می کند. برای لوث کردن و حتا اگر بشود خنثی کردن این چند سند گروه سپاهع بیت رهبری که آنرا گروه مرگآفرین می ناتمند دست به چنین ابتکاری زده اند. این زن بیچاره البته به محض رسیدن به ایران هر چه را آنها بخواهند اعتراف خواهد کرد.

  • حمید

    و پیدا بفرماییم «عاملان اصلی» شروع جنگ خانمانسوز ایران و  عراق و عاملان «کش دادن» آنرا برای ۸ سال متوالی! اما این  پیدایش تا روز قیامت که ممکن است همین امروز و یا فردا باشد امکان پذیر نیست چونکه بر طبق فتوای خامنه ای «کش دادن» حرام اعلام شده است! و بهتر که منتظر المهدی بجای انتظار از برای مهدی همانا منتظرالظهور  روز قیامت باقی بماند که هنگامیکه در آنروز پرده ها بالا رفته و چشمها  از ظهور حق خیره شوند نه ممکن است از مهدی اثری باشد و نه اینکه بتوان  بهشتی و امثالهم را  در صف بهشتیان پیدا نمود! پس منتظر باشیم  از برای  آنروز و از برای فاش گشتن حقایق و نه از آنچه که کفاشان ایرانی و یا آمریکایی و یا مجاهدین خلق و یا این و یا آن  به عنوان کشف حقیقت و فاش کاشفات به پایمان میدوزند!!

  • روزبه

    هدیه سر مجاهدین از طرف آمریکا به رژیم ملا ها بعد از قرارداد اتمی . چون دولت آلبانی. چیزی بجز یک شوخی نیست و تحت کنترل همه جانبه آمریکایهاست. امیدوارم بقایای مجاهدین درسی بگیرند و از تکیه به کشور های بیگانه دست بردارند. از طرفی این نشان دهنده غلط بودن تاکتیک و استراتژی سران مجاهدین از ابتدای انقلاب تا بحال به سر کردگی رجوی.