ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

فرشته‌های برهنه‌ امام‌زاده ابراهیم

امام‌زاده ابراهیم جدای از این‌که معماری سنتی ایران را به شکل جزء به جزء بازتاب می‌دهد، به واسطه‌ داشتن فرشته‌هایی برهنه در تزئینات خود، از نمونه‌های دیگر قابل تشخیص است.

کم‌تر کسی است که به کاشان رفته باشد و سری هم به شاهزاده ابراهیم زده باشد. حتا همه‌ کسانی هم که «هامون» مهرجویی فیلم مورد علاقه‌شان است، نمی‌دانند که این امام‌زاده یکی از مکان‌های فیلم‌برداری آن فیلم است. آن‌جا که در رواق آینه‌کاری امام‌زاده، هامون از علی عابدینی می‌پرسد: «چرا می‌گن ابراهیم پدر ایمانه؟» و علی عابدینی پاسخ می‌دهد: «جنون الهی...»

اغلب گردش‌گرانی که به کاشان می‌روند، بازدید خود را از شهر به حمام فین و خانه‌های سنتی آن محدود می‌کنند و نمی‌دانند که از تماشای یکی از زیباترین بناهای عصر قاجار محروم مانده‌اند. امام‌زاده ابراهیم جدای از این‌که معماری سنتی ایران را به شکل جزء به جزء بازتاب می‌دهد، به واسطه‌ داشتن فرشته‌هایی برهنه در تزئینات خود، از نمونه‌های دیگر قابل تشخیص است.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.