ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

وزیر دفاع اسرائیل استعفا کرد

اختلاف در حزب حاکم لیکود: موشه یعلون، وزیر دفاع اسرائیل به‌دلیل اختلاف با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این کشور از سمت خود استعفا کرد و از سیاست کنار کشید.

موشه یعلون، وزیر دفاع اسرائیل به‌دلیل اختلاف نظر با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این کشور از سمت خود و سیاست کناره‌گیری کرد.

بنیامین نتانیاهو و موشه یعلون؛ اختلاف دو مسئول حزب لیکود در دولت

به‌گزارش خبرگزاری آلمان، یعلون همچنین گفت می‌خواهد کرسی خود در کنست، پارلمان اسرائیل را واگذار کند.

او در صفحه توئیتر خود نوشت به‌دلیل رفتار نتانیاهو و «عدم اعتماد به او» استعفا کرده و «در زندگی سیاسی به خود استراحت می دهد».

دلیل اختلاف یعلون و نتانیاهو این بود که وزیر دفاع اسرائیل افسران ارتش را تشویق می‌کرد دغدغه‌ها و انتقادهای خود را آشکارا اعلام کنند، حتی اگر بر خلاف مواضع دولت باشد. نتانیاهو به‌شدت یعلون را از این بابت مورد انتقاد قرار داده بود.

شکاف بین این دو سیاستمدار حزب لیکود می‌تواند گردش به راست دولت را شدت بخشد.

نتانیاهو پیش از این با آویگدور لیبرمن، وزیر خارجه پیشین مذاکراتی را آغاز کرده بود. لیبرمن، بنیانگذار حزب ملی‌گرای افراطی «اسرائیل خانه ما» می‌تواند وزیر دفاع جدید باشد.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.