ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

علی خامنه‌ای و آسیب‌های اجتماعی: مردم عائله ما هستند

علی خامنه‌‌ای از مسئولان جمهوری اسلامی خواسته است برای حل مشکلات اجتماعی مردم را عائله خود بدانند: «ما مسئولان کشوریم دیگر. این ملت، این کشور، این مرزها، این فضای زندگی، عائله‌ ماست.»

هفته‌نامه خط حزب‌الله که زیر نظر موسسه حفظ و نشر آثار علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی فعالیت می‌کند، بخش‌هایی از صحبت‌های او درباره آسیب‌های اجتماعی را منتشر کرده است. این صحبت‌ها بریده‌هایی از سخنرانی‌های او در جمع مسئولان حکومتی در اردیبهشت ماه امسال هستند که خبرگزاری مهر و خبرگزاری تسنیم، روز جمعه ۳۱ اردیبهشت ماه با عنوان «منتشر نشده» آن‌ها را بازنشر کرده‌اند.

خامنه‌ای در این صحبت‌ها از مسئولان خواسته است برای رفع آسیب‌های اجتماعی کار فوق‌العاده، فوق‌ عادت و مضاعف بکنند.

او همچنین از مسئولان خواسته است مردم را عائله خود بدانند: «ما مردم را باید عائله‌ی خودمان بدانیم. ما مسئولان کشوریم دیگر ... این ملت، این کشور، این مرزها، این فضای زندگی، عائله‌ ماست.»

رهبر ایران گرچه مشکلات اقتصادی را به عنوان زیربنای آسیب‌های اجتماعی پذیرفته، اما از مسئولان خواسته تا با آسیب‌های اجتماعی در سطح کشور طوری برخورد کنند که انگار آن آسیب در داخل خانواده‌ خودشان است: «اگر بنده یک بچه‌ معتاد داشته باشم چه حالی دارم؟ اگر کسی در خانه یک دختر فراری از خانه داشته باشد چه حالی دارد؟ تصورش را بکنید. اگر این دختر از خانه‌ دیگری هم فرار کرد، ما باید همان احساس را به خودمان تلقین کنیم ولو طبیعتا نداشته باشیم. ما باید به این قضیه در سطح جامعه حساس باشیم و به فکر علاج باشیم. ما در واقع اهتمام‌مان به وضعیت مردم مثل اهتمام‌مان به داخل خانواده‌ خودمان باشد.»

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.