Share

حجت‌الاسلام محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران در نماز جمعه تهران از دستگیری و انهدام «بیش از ۲۰ تیم تروریستی» در سالی که گذشت خبر داد.

محمود علوی گفت در وزارت اطلاعات «هزاران نیروی تحصیلکرده با تحصیلات بالای دانشگاهی در مقطع دکترا و فوق لیسانس» فعالیت می‌کنند.

محمود علوی گفت در وزارت اطلاعات «هزاران نیروی تحصیلکرده با تحصیلات بالای دانشگاهی در مقطع دکترا و فوق لیسانس» فعالیت می‌کنند.

محمود علوی جمعه ۳۱ اردیبهشت ضمن اعلام این خبر گفت برنامه این گروه‌ها «انفجار و اقدامات ضدامنیتی» در ایران بود.

به‌گفته او برخی از افراد این گروه‌ها کشته شدند و از آن‌ها «مقادیر زیادی سلاح، مهمات و مواد منفجره» به‌دست آمده است.

علوی همچنین از دستگیری «چند تیم پشتیبانی تیم‌های تروریستی و کشف مراکزی که در آن‌ها مواد انفجاری، ساخت بمب و اقدامات دیگر» انجام می‌شد سخن گفت.

او اشاره‌ای نکرد که این گروه‌ها در کدام مناطق ایران منهدم شده‌اند اما گفت در یک سال گذشته رهبر و اغلب اعضای گروه «انصار الفرقان» در جنوب شرق ایران کشته شدند و «گروه‌های تکفیری» نیز رصد شدند.

وزارت اطلاعات ایران در اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۴ از کشته شدن هشام عزیزی معروف به «ابوحفص البلوشی»، فرمانده گروه «انصار الفرقان» و دو نفر از همراهان او به نام‌های صادق بلوچ ‌زهی و مسلم بلوچ ‌زهی در استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

بنا به منابع جمهوری اسلامی، «انصار الفرقان» از اتحاد دو گروه «انصار ایران» و «فرقان» تشکیل شد و «انصار ایران» یکی از شاخه‌های جدا شده از گروه «جندالله» پس از اعدام عبدالمالک ریگی رهبر این گروه بود.

محمود علوی در ادامه سخنان خود به فعالیت‌های وزارت اطلاعات در عرصه‌های اقتصادی، مبارزه با زمین‌خواری، قاچاق کالا و ارز، اعطای وام توسط سیستم‌های بانکی، و مقابله با «نفوذ دشمن» اشاره کرد.

او فعالیت وزارت اطلاعات را با «زیربنای علمی» توصیف کرد و گفت در وزارت اطلاعات «هزاران نیروی تحصیلکرده با تحصیلات بالای دانشگاهی در مقطع دکترا و فوق لیسانس» و همچنین گروهی از افراد حوزه علمیه فعالیت می‌کنند.

Share