ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

اعدام ۱۱ نفر در زندان رجایی‌شهر و ابلاغ حکم اعدام هفت زندانی اهل سنت

افرادی که پنجم خرداد ماه در زندان رجایی‌شهر اعدام شده‌اند ۲۲ تا ۲۵ ساله بوده‌اند. در میان اعدام‌شدگان، مهدی رجایی در زمان انجام جرم (قتل)، ۱۶‌سال داشته است.

سحرگاه روز سه‌شنبه پنجم خرداد ۹۵، یازده زندانی محکوم به اعدام در زندان رجایی‌شهر به دار آویخته شدند.

خبرگزاری هرانا (ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران)، نام ۹ نفر از اعدام‌شدگان را منتشر کرده است که اتهام هشت نفر از آنان قتل عمد و یک نفر هم تجاوز به عنف بوده است.

در میان اعدام‌شدگان، مهدی رجایی در زمان انجام جرم (قتل)، ۱۶‌سال داشته و از او به عنوان کودک-مجرم نام برده شده است.

مجامع جهانی و نهادهای حقوق بشری مخالف اعدام سال‌هاست از ایران می‌خواهند به طور مشخص اعدام کسانی را که در کودکی مرتکب جرم می‌شوند، متوقف کند.

جمهوری اسلامی اما با این استدلال که برای اجرای حکم این افراد تا ۱۸ ساله شدن‌شان صبر می‌کند، افراد و نهاد‌های مخالف اعدام را به دشمنی با ایران و ضدیت با «حکم نورانی قصاص» متهم می‌کند: روزشمار مرگ و اعدام کودکان؛ وقتی قوه قضاییه کوتاه نمی‌آید

افرادی که روز پنجم خرداد در زندان رجایی‌شهر اعدام شده‌اند، ۲۲ تا ۲۵ ساله بوده‌اند. این افراد در روزهای گذشته برای به اجرا گذاشته شدن حکم‌شان به سلول‌های انفرادی منتقل شده بودند.

خبر دیگری هم در رابطه با اعدام از زندان رجایی‌شهر مخابره شده که بر اساس آن حکم اعدام هفت زندانی اهل سنت در زندان رجایی‌شهر، به آن‌ها ابلاغ شده است.

این احکام در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی محمد مقیسه صادر شده‌اند.

در همین زمینه: «۲۷ زندانی اهل سنت در خطر اعدام قرار دارند»

این هفت زندانی، داود عبداللهی، کامران شیخه، فرهاد سلیمی، انور خضری، خسرو بشارت، قاسم آبسته و ایوب کریمی هستند که از شانزدهم آذر سال ۸۸ در حبس به سر می‌برند و در طول هفت سال گذشته، در وضعیت بلاتکلیف در حبس به سر برده‌اند.

«اقدام علیه امنیت ملی»، «تبلیغ علیه نظام»، «عضویت در گروه‌های سلفی»، «افساد فی‌الارض» و «محاربه» از جمله اتهام‌های این زندانیان است، اما درباره جزییات فعالیت‌های آن‌ها اطلاعات روشن و شفافی ارائه نشده است.

دادگاه این افراد اسفند ماه سال برگزار شده بود، اما آن‌ها فرصت و شرایط دفاع از خود را پیدا نکردند و اجازه نداشتند وکیل منتخب خود را داشته باشند.

در همین زمینه: 

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.