ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

ادامه اعتراض‌های کارگری در عسلویه و اخراج ۱۲۰ کارگر کارخانه فولاد قزوین

تجمع کارگران پیمانکاری فاز ۱۹ منطقه عسلویه در اعتراض به تاخیر در دریافت حقوق‌شان، روز یک‌شنبه نهم خرداد ماه ادامه یافت. ۱۲۰ کارگر کارخانه فولاد قزوین هم از کار بیکار شده‌اند.

تجمع کارگران پیمانکاری فاز ۱۹ منطقه عسلویه در اعتراض به تاخیر در دریافت حقوق‌شان، روز یک‌شنبه نهم خرداد ماه ادامه یافت.

عکس مربوط به یکی از تجمعات کارگران در عسلویه است

این کارگران که از کار بیکار شده‌اند، به بلاتکلیفی خود معترض‌اند.

اعتراض‌های کارگری در منطقه عسلویه با تجمع اعتراضی حدود ۳۰۰ کارگر از ۲۶ فروردین ۱۳۹۵ از سر گرفته شد.

یک ماه بعد و در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ماه امسال، کارگران فاز ۱۴ عسلویه در اعتراض به پرداخت نشدن پنج ماه دستمزدشان تجمع کردند.

به گفته فعالان صنفی-کارگری منطقه عسلویه، در تجمع روز یک‌شنبه نهم خرداد ماه، حدود ۳۰ نفر از کارگران پیمانکاری شاغل در پالایشگاه پترو‌پارس واقع در فاز‌ ۱۹ منطقه ویژه عسلویه حاضر بوده‌اند که از پایان سال گذشته و همزمان با متوقف شدن فعالیت پیمانکار، بیکار شده‌اند.

خبرگزاری کار ایران (ایلنا) از قول منابع خبری مختلف گزارش کرده است که کارگران معترض با پوشش یک‌دست سفید و با در دست داشتن پلاکاردهای خواسته‌های‌شان، در محل ورودی پالایشگاه پتروپارس که کارفرمای اصلی آن‌ها تلقی می‌شود، از مسئولان پالایشگاه خواسته‌اند معوقه‌های مزدی و حقوق پرداخت نشه آن‌ها را بپردازند.

این تجمع روز گذشته، (شنبه، هشتم خرداد) نیز برپا بوده است.

از سوی دیگر منابع خبری از اخراج ۱۲۰ کارگر کارخانه فولاد قزوین خبر داده‌اند.

بر اساس گزارش ایلنا تا پیش از این حدود ۴۰۰ کارگر در این کارخانه کار می‌کرده‌اند اما از اول خرداد ماه سال جاری نزدیک به ۱۲۰ نفر از این کارگران، با به پایان رسیدن قراردادهای‌شان، از کار کنار گذاشته شده‌اند.

گفته می‌شود افراد تعدیل‌شده از کارگرانی هستند که هر یک نزدیک به ۱۵ سال سابقه کار دارند و قرارداد کاری آن‌ها هر ماه یک بار تمدید می‌شده است.

دیگر کارگران کارخانه فولاد قروین هم نگران هستند که با به پایان رسیدن زمان قراردادشان در پایان هر ماه، این قرارداد دیگر تمدید نشود. آن‌ها گفته‌اند که در سال ۹۴ نیز حدود ۱۰۰ نفر از همکاران‌شان با اتمام قرارداد کار، در قالب دو گروه ۵۰ نفره اخراج شده‌اند.

کارخانه فولاد قزوین در تاکستان قرار دارد.

در همین زمینه:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.