ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

بازداشت دو نفر در فارس به اتهام انتشار کاریکاتورهای توهین‌آمیز

دو مرد جوان به اتهام انتشار کاریکاتور‌های توهین‌آمیز علیه مقامات و مسئولان جمهوری اسلامی بازداشت شده‌اند. گفته می‌شود که این کاریکاتورها در فضای مجازی منتشر شده‌اند.

دو مرد جوان به اتهام انتشار کاریکاتور‌های توهین‌آمیز علیه مقامات و مسئولان جمهوری اسلامی بازداشت شده‌اند. گفته می‌شود که این کاریکاتورها در فضای مجازی منتشر شده‌اند.

سایت رکنا خبر داده که کارشناسان پلیس فتا با بررسی محتویات یکی از گروه‌های موجود در شبکه‌های اجتماعی به این دو مرد ۳۰ و ۳۱ ساله رسیده و آن‌ها را بازداشت کرده‌اند.

اتهام این افراد این است که «با انتشار کاریکاتور و متن‌های توهین‌آمیز قصد تشویش اذهان عمومی و ایجاد اختلاف در ‌بین مردم را داشته‌اند.»

این دو نفر تحویل مراجع قضایی شده‌اند.

علی شیبانیان، فرمانده انتظامی شهرستان فسا در استان فارس گفته است که این دو جوان با مشاهده ادله پلیس فتا، به جرم خود اقرار و اظهار ندامت کرده‌اند.

بازداشت افراد به دلیل انتشار عکس و مطلب در شبکه‌های اجتماعی در ایران سابقه‌ دارد و در مواردی این افراد با مجازات‌های سنگین قضایی رو‌به‌رو شده‌اند.

در یک مورد هم فرد بازداشت شده در پلیس فتا، جان سپرد: ستار بهشتی

راه‌اندازی پلیس فتا در نیروی انتظامی، فیلترینگ، سانسور و کنترل فضای مجازی با صرف هزینه‌های کلان و پایین آوردن سرعت اینترنت از دیگر برنامه‌های حاکمیت برای فشار بر کاربران اینترنت و شبکه‌های اجتماعی است.

در همین زمینه: 

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.