ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

اجرای حکم شلاق کارگران آق‌دره مدیرکل کار آذربایجان غربی را برکنار کرد

رضا نقی‌زاده گفته بود از اجرای حکم مجازات شلاق کارگران معدن طلای آق‌دره اطلاع نداشته است. همین موضوع موجب برکناری او توسط وزیر کار شد.

در پی اجرای حکم مجازات شلاق برای ۱۷ کارگر معدن طلای آق‌دره، در آذربایجان غربی، رضا نقی‌زاده، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی این استان آذربایجان غربی با حکم علی ربیعی، وزیر کار از سمت خود برکنار شد.

عکس تزئینی است

خبرگزاری کار ایران (ایلنا) این خبر را چهارشنبه ۱۲ خرداد به‌نقل از یک مقام آگاه در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منتشر کرد و افزود رضا نقی‌زاده پس از گذشت نزدیک به دو سال نیم فعالیت در این سمت برکنار شده و به‌زودی شخص جدیدی جایگزین او خواهد شد.

دلیل این برکناری بی‌اطلاعی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی از اجرای حکم مجازات شلاق کارگران معدن طلای آق‌دره عنوان شده است.

اجرای مجازات شلاق و پرداخت جریمه نقدی‌ ۱۷ کارگر فصلی معدن طلای آق‌دره براساس رأی قطعی دادگستری استان آذربایجان غربی صورت گرفت.

شرکت پویا زرکان به‌عنوان پیمانکار معدن طلای آق‌دره دی‌ماه سال ۹۳، ۳۵۰ کارگر فصلی این معدن را اخراج کرد. این کارگران در اعتراض به این اقدام کارفرما در محوطه معدن تحصن کردند که به درگیری با نگهبانان انجامید. به دنبال این اعتراض دستگاه قضایی با شکایت کارفرما به اتهام «ایجاد اغتشاش» علیه ۱۷ نفر از کارگران اعلام جرم کرد و حکم شلاق برای ۱۷ کارگر این معدن اواخر اردیبهشت اجرا شد.

«ممانعت و بازداشتن مردم از انجام کسب و کار با ایجاد هیاهو و جنجال»، «توهین به نگهبان شرکت»، «تخریب لباس و توقیف غیر قانونی نگهبان» و «تخریب عمدی تابلوی شرکت» اتهام ۸ نفر از این کارگران بود.

بر اساس رأی دادگاه تجدید نظر متهمان ردیف اول تا پنجم این پرونده  به ۱۰۰ ضربه شلاق و ۳۷ ماه حبس تعزیری و متهمان ردیف ششم تا هشتم به ۵۰ ضربه شلاق و ۳۷ ماه حبس تعزیری محکوم شدند.

در پرونده دوم مربوط به ۹ کارگر دیگر، آن‌ها به اتهام «ممانعت و بازداشت مردم از کسب و کار با هیاهو و جنجال» محاکمه و به ۳۰ تا ۵۰ ضربه شلاق و حبس و ۵۰۰ هزار تومان جریمه نقدی محکوم شدند که با گذشت شاکی و استفاده از فرصت عفو قضایی، حکم حبس هیچ یک از کارگران به اجرا در نیامد.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.