ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

جایزه بهترین بازیگر کن: برای شهاب حسینی یا امام زمان؟

شهاب حسینی، جایزه بهترین بازیگر مرد از جشنواره کن را به امام زمان تقدیم کرده است. مردم در شبکه‌های اجتماعی واکنش نشان داده‌اند و برخی قداست‌ها را به چالش کشیده‌اند.

شهاب حسینی، یکی از بازیگران فیلم «فروشنده» اصغر فرهادی جایزه بهترین بازیگر مرد از جشنواره فیلم کن را پس از بازگشت به ایران به امام زمان تقدیم کرد. مردم در شبکه‌های اجتماعی به این رویداد واکنش نشان داده‌اند.

جایزه‌ای که معلوم نشد از آن کیست: شهاب حسینی، مردم ایران یا امام زمان؟

نشست خبری فیلم «فروشنده» که در جشنواره فیلم کن درخشش داشت مصادف شده بود با نیمه‌شعبان. شهاب حسینی از این مناسبت استفاده کرد و گفت به این دلیل که در روز تولد امام زمان جایزه بهترین بازیگر جشنواره فیلم کن را به دست آورده، این «هدیه ناقابل» را به امام زمان تقدیم می‌کند. در جشنواره فیلم کن اما شهاب حسینی این جایزه را به مردم ایران تقدیم کرده بود.

روزنامه فیگارو این خبر را در چند سطر بازتاب داد و نوشت که شهاب حسینی جایزه کن را به «امام پنهان» تقدیم کرده است. خبر فیگارو در رسانه‌های داخلی به طور زنجیره‌ای پوشش داده شد و حساسیت مردم را بیشتر برانگیخت.

مردم به شکل‌های مختلفی در شبکه‌های اجتماعی واکنش نشان داده‌اند.

کاربری با لحن طنزآمیزی خود را به جای امام زمان در چاه جمکران می‌‌پندارد و می‌نویسد: «سلام شهاب جان. آقا دستت طلا. نخلت طلا. به جان خودم همینطوری بی‌کار واسه خودم ته چاه نشسته بودم داشتم با مواضع هسته‌ای‌ام یه قل دوقل بازی می‌کردم که این جایزه "کن" تو افتاد پائین.»

کاربر دیگری تغییر رویه شهاب حسینی از کن تا تهران را به فرصت‌طلبی تعبیر کرد و نوشت: «چه چیزی باعث شد که شهاب حسینی در قلب و خلوت خودش، جایزه‌اش را به امام غایب تقدیم نکرد؟»

کاربری نوشته است: «به آقای شهاب حسینی به خاطر جایزه کن تبریک عرض کردم، گویا باید تبریک را پس بگیرم و به امام زمان تقدیم کنم.»

برخی در این میان جایزه کن را به چالش کشیده‌اند. برای مثال کاربری نوشته است: «ایشون اول فکر کرد جایزه قابل‌ داره این بود که به مردم بخشید، بعد دید نه بابا از قرار قابلی نداره اینه که بخشیدش به امام زمان تا مثل بقیه دستش به عبای سید علی برسه.»

شهاب حسینی در مجموعه تلویزیونی «شوق پرواز» در نقش عباس بابایی، فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی در زمان جنگ ظاهر شده بود و به خاطر بازی در این مجموعه تلویزیونی در حضور آیت‌الله علی خامنه‌ای سخنرانی کرده بود. اشاره کاربر فوق به این سخنرانی‌ست.

ظاهراً اهدای جایزه کن به امام زمان، برخی باورها و قداست‌ها را هم به چالش کشیده است. برای مثال یکی از کاربران ایرانی نوشته است: «از شما چه پنهان، این جایزه به درد همان میتی میخوره! کسی‌ که ۱۴۰۰ سال ته چاه فیلم بازی کرده، اسکار هم براش کمه!»

یکی از کاربران طناز در همین زمینه نوشته است: «فراموش نکنیم که غذای امامان ما خرما بوده. انشالا این "نخل" بتواند خرماهای خوبی برایشان به بار بیاورد.»

برخی کاربران هم در این میان از شهاب حسینی دفاع کرده‌اند و حق او دانسته‌اند که جایزه‌اش را به هر کس که دوست دارد تقدیم کند. برای مثال یک خانم ایرانی نوشته است: «شما قلبتون رو به هزار نفر می‌دین، بعد شهاب حسینی نمی‌تونه جایزه خودش رو هم به مردم بده، هم به امام زمان؟»

شهاب حسینی در لواسان کافه‌ای هم به راه انداخته به نام کافه هنر که زیر نظر همسرش، پریچهر قنبری اداره می‌شود. این کافه که یک بار به خاطر «تخلفات» پلمب شده بود، اکنون در پرتوی موفقیت این بازیگر ایرانی در سریال پربیینده «شهرزاد» و در جشنواره فیلم کن رونق گرفته است. شهاب حسینی سال گذشته خیریه‌ای هم تأسیس کرد که وظیفه آن کمک به هنرمندان بی‌بضاعت است.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • esi

  بله تو ایران همه اینجورین همه در داشتن اعتقاداتشون آزادن. و کسی حق نداره با اسم بی مسمای روشن فکری به کسی فحش بده. متاسفانه با تبلیغات فراوون شبکه های خارجی و داخلی ، افراد متفکر و روشن فکر به کسایی گفته میشه که تنها هنرشون شده استفاده از یه سری امکانات مدرن فقط در حد انگولک کردن دکمه هاش ، یه سری اصطلاحات و اخبار و اطلاعات بی اهمیت در حد اینکه کدوم خواننده یا بازیگر چی گفت و یا مثلن فلان اصطلاح به زبان اجنبی چی میشه یا چه لباسی مده. به نظر میرسه روشن فکر کسیه که به همه ی دست آورد های کشورهای پیشرفته به طور یه جا ایمان بیاره بدون اینکه زیاد در موردش فکر کنه. حتی اگه خیلی از دانشمندان همون کشورها انتقادات اساسی به خیلی از برنامه ها داشته باشن. بنده خواهش میکنم هر چیزی که میخواین بگین،بگین! لطفن یه اسم دیگه ای رو خودتون بذارین و علم و فکر و دانش رو مسخره نکنین. منظورم روشن فکره!!! هیچ علمی در هر سطحی تا حالا بطلان دین و دیانت رو نتونسته ثابت کنه. به اسم تجدد به دین حمله نکنین. ضمن اینکه ارادت بعضیها به مدرنیته از جنس دین و ایمانه و نه علم و فکر. دوستان غیر از همین پیشرفتهای مادی که هیچ کسی منکرش نیست و نمی تونه باشه چی دستگیرشون شده که ادعاشون میشه. آقایون فقط به خاطر پیشرفت علوم مادی در بعضی از کشورها به اون کشورها ایمان آوردن، علمشون کجا بود؟. حتی به الوات و رقاص و .... . جالب اینه که جناب مستطاب ابوجهل هزار و چهارصد سال پیش همین ایرادا رو از دین و دیانت میگرفته و به خدای نادیده و مطمئنن امام نادیده اعتقاد نداشته. اگه واقعن متفکرین برای حرفاتون دلیل بیارین و اگه بحث سلیقه ایه خوب چرا فحش میدین، هرکسی یه سلیقه ای داره. به این سایت محترم و اسپانسراش عرض میکنم که اگه امام زمانی وجود نداره چرا شما رو اینقدر اذیت میکنه؟ شما اگه به فکر مردمین و دلتون به عقب موندگیای اونا میسوزه و اگه میخواین فرهنگ سازی کنین باید با بحث و استدلال باشه نه با فحاشی و وانمود کردن به زیاد بودن طرفداران تفکراتتون. از اینکه این همه پول صرف آگاه سازی مردم و نشون دادن نیت واقعی و خود واقعیتون میکنین از شما متشکرم. فقط یه کم سر کیسه رو شل کنین. من شنیده بودم اسکاتلندیا خسیسن ولی فک نمی کردم دیگه انقد. از پول خود کشورهای مستعمره هم برای استعمار بیشترشون حاضر نیستین خرج کنین.؟

 • esi

  تو ایران همه اینجورین.

 • فریبرز

  این آقا می خاد ایران زندگی کنه واسه همین هم از توبره میخوره و هم از آخور باید تو ایران فیلم بازی کنه ولی غافل از اینه که مردم غیر عامی فرصت طلبی را دوست ندارن و با این کار وجهه کسب شده را به باد داد . خلاصه برخی وجهه نزد حکومت را به وجهه نزد مردم ترجیح می دهند. خدایش بیامرزد می تونست بازیگر خوبی باقی بمونه .شاید با این کارش خواسته جایزه اش را تا انقلاب مهدی حفظ کنه تا دریک فرصت مناسب به ایشون تقدیم کنه .توصیه من به ایشون اینه می تونه جایزه اش رو بده نایب برحق امام غایب تا تو ملاقات های خصوصی با امام زمان آقا خود جایزه رو بدن امام زمان و سفارش شهاب رو بکنن تا در آخرت خود امام (عج) شهاب رو از پل صراط رد کنن . یا حجه ابن احسن عجک علی ظهورک، یا مهدی شهاب رو درک کن .احتمالا شهاب اسمش رو به مهدی تغییربده

 • احمد نظری

  سید شهاب الدین حسینی انسانی والا مقام که با این کار خود نشان داد که اعتقاد دینی از هر چیزی در این دنیا برای یک مسلمان شیعه واجب و مهمتر است تا جایزه ای که ارزش دنیوی دارد نه آخرتی درضم نشان داد که از نسل پاک و فرزند خلف عمه اطهار عليهم السلام است و ولایت ولایت مدار است که باعث افتخار و غرور شیعیان و محبان اهل علیهم السلام است .

 • ندا

  شهاب حسینی ثابت کرد حرف مرد یکی نیست!!!

 • رسول

  شهاب حسینی با این اظهاراتش خواب غفلت ایرانیان را سنگین تر می کند. بهتر است که این آقا بجای سخنان تعارفی و غیر صمیمی که در رگ و پی ایرانیان رخنه و به بخشی از فرهنگ پا درهوای ایرانی تبدیل شده است، عملاً جایزه را به آقا برساند. تصور کنید شهاب حسینی را که از کن بازگشته و کراواتش را هم باز کرده و پیراهنش را از زیر شلوارش بیرون آورده و مثل سایر معتقدین تعارفاتی به جم کران تشریف برده اند و در حالت انداختن جایزه به چاه ژست گرفته است. آنگاه مسئولان فیلم کن متوجه خواهند شد که با اعطای این جایزه به هم سطح های شهاب حسینی چه جنایتی علیه هنر مرتکب شده اند. یعنی محصول هر پیشرفتی توی چاه ریخته می شه. والله فرقی نداره توی سطل زباله گذاشتن و یا انداختن در چاهی که لابد یک آدم بی سواد آن را کنده است. برای تفکر و اندیشه ملتی که هنر و فرهنگ و علم و همه چیز دیگر را نزد خود می داند و بس.

 • مریم

  به هر دلیلی این بازیگر جایزه اش را به امام زمان تقدیم کرده مهم نیست چون هم با این کار دیگر خودش هم اهمیتی ندارد مهم این است که چاپلوسی و خود شیرینی و البته پنهانکاری در وجود بیشتر مردم ایران ریشه های عمیقی دارد و تبدیل به اپیدمی شده است.

 • احمد

  اولأ که اسم شهاب (نامی طاغوتی!) با فامیل حسینی (نامی آخوندی!) جور در نمیاد و انسان را بیاد کچل موفرفری میاندازد. همچنانکه جمهوری با اسلامی جور در نمیاد و فقط و فقط یک آخوند مکارمیتواند چنان ترکیبی را تحویل قومی جاهل دهد. و دومأ که مگر جایزه فستیوال کان (و نه کن!) چه تحفه نطنزی است که یا به آن باید افتخار کرد و یا اینکه نگران تحویل گیرنده آن بود؟ که امام زمان در قرآن بعنوان دفترچه اعمال انسان تعریف شده و امام زمان آخوندی را خود ملا و یا آخوند در درگاه خداوند باید جوابگو بوده و جزایش را دریافت کند.

 • ستاره

  شهاب حسینی شانس آورد که این جایزه را برد وگرنه استعداد متوسطی رو به پایین دارد، چه بسیار هنرمندانی که سالها خاک صحنه تأتر را خورده اند ولی فراموش شده و گوشه نشینند.

 • روحیت

  شهاب واقعا بیشتر از اینکه یک بازیگر خوب باشه یک انسان شریف و با اخلاقه برعکس خیلی از بازیگرا

 • رضا

  بهر حال......... بعد از زدن " کراوات و " دو قوطی ابجو و شراب فرانسوی" و عکس سلفی با " اجانب دول خارجه و کمی دلخوشی ؛؛ کمی پاچه خواری الزامی بنظر میرسد....