ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

آمریکا به آفریقای جنوبی درباره احتمال حمله داعش هشدار داد

سفارت آمریکا می‌گوید داعش مناطقی چون مراکز خرید و فروشگاه‌های بزرگ در مراکز تجاری شهر ژوهانسبورگ و کیپ تاون در آفریقای جنوبی را به عنوان اهداف اصلی خود مشخص کرده است.

سفارت آمریکا در ژوهانسبورگ، پایتخت آفریقای جنوبی اعلام کرد که اطلاعاتی به دست آورده که گروه‌های تروریستی قصد دارند در آفریقای جنوبی دست به عملیات بزنند.

بزرگ‌ کنید
عکس از آرشیو- یکی از اعضای گروه دولت اسلامی عراق و شام (داعش)

به گزارش خبرگزاری رویترز، سفارت آمریکا در اطلاعیه‌ای که شنبه چهارم ژوئن/ ۱۵ خرداد در وبسایت رسمی خود منتشر کرد نوشت که اطلاعاتی به دست آورده که داعش از نیروهای خود خواسته است تا در ماه رمضان حملات خود را در سراسر جهان ادامه دهند.

سفارت آمریکا می‌گوید داعش مناطقی چون مراکز خرید و فروشگاه‌های بزرگ در مراکز تجاری شهر ژوهانسبورگ و کیپ تاون در آفریقای جنوبی را به عنوان اهداف اصلی خود مشخص کرده است. این مناطق، شامل مکان‌های توریستی آفریقای جنوبی می‌شود.

تاکنون پلیس آفریقای جنوبی به این اطلاعیه واکنشی نشان نداده است و گفته که در حال مطالعه درباره این اطلاعیه است.

در سپتامبر گذشته نیز سفارت آمریکا هشدار داده بود حمله‌ای تروریستی آفریقای جنوبی را تهدید می‌کند.

آفریقای جنوبی جزو کشورهایی است که تاکنون از حملات تروریستی و فعالیت فرقه‌گرایان مسلح در امان مانده است.

وزارت امور خارجه آمریکا چهارشنبه اول ژوئن/ ۱۲ خرداد نیز به مسافرانی که تابستان سال جاری برای دیدن مسابقات فوتبال جام ملت‌های اروپا ۲۰۱۶ به فرانسه می‌روند درباره احتمال وقوع حملات تروریستی هشدار داده بود.

بیشتر بخوانید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.