ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

اوکراین: جام ملت‌های اروپا در فرانسه هدف تروریست راستگرا بود

سازمان امنیت اوکراین از بازداشت یک شهروند فرانسوی که گرایش‌های راستگرایانه افراطی دارد و قصد داشت در جریان مسابقات فوتبال جام ملت‌های اروپا در فرانسه دست به عملیات تروریستی بزند، خبر داد.

سازمان امنیت اوکراین از بازداشت یک شهروند فرانسوی که گرایش‌های راستگرایانه افراطی دارد و قصد داشت در جریان مسابقات فوتبال جام ملت‌های اروپا در فرانسه دست به عملیات تروریستی بزند، خبر داد.

سلاح‌ها و مهماتی که از تروریست راستگرای فرانسوی به‌دست آمده است.

سازمان امنیت اوکراین (SBU) دوشنبه ۶ ژوئن / ۱۷ خرداد گفت این فرد از ماه دسامبر تحت تعقیب بود و در ماه مه در مرز اوکراین و لهستان دستگیر شد اما مشخصات او را اعلام نکرد.

روزنامه «له‌ست رپوبلیکن» چاپ شهر نانسی فرانسه نام این فرد را «گره‌گوار. م» عنوان کرده و نوشته است سازمان امنیت فرانسه خانه او واقع در «نان‌ـ لوـ پُتی» در نزدیکی نانسی را در پایان ماه مه مورد بازرسی قرار داده و در آن‌جا پیراهن‌های یک گروه راست افراطی پیدا شده است.

سازمان امنیت اوکراین ویدئویی منتشر کرده که در آن سلاح‌هایی را که این فرد در اوکراین تهیه کرده بود نشان داده داده است.

پنج قبضه سلاح کلاشنیکف با ۱۰۸۰ گلوله، پنج بازوکا و ۱۲۵ کیلوگرم مواد منفجره از جمله سلاح‌هایی است که فرد بازداشت‌شده از شرق اوکراین تهیه کرده بود. نیروهای دولتی اوکراین در این منطقه از سال ۲۰۱۴ با استقلال‌طلبان در جنگند.

این شهروند فرانسوی با عنوان شرکت داوطلبانه در نیروهای دولتی اوکراین به این کشور رفته بود.

به‌گفته سازمان امنیت اوکراین حملات به پل‌ها و خطوط راه‌آهن و زیرساخت‌ها از اهداف این فرد بازداشت‌شده بود. او گفته است این اقدامات در اعتراض به سیاست‌های پناهجویی دولت فرانسه و گسترش اسلام انجام می‌شد.

مسابقات فوتبال جام ملت‌های اروپا از روز جمعه آینده، ۲۱ خرداد / ۱۰ ژوئن در فرانسه آغاز خواهد شد و به‌مدت یک ماه ادامه خواهد داشت.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • Behrouz

    یک سناریوی رایشتاگ؟ یک فرانسوی میخواسته به پل ها، راه آهن و زیر ساخت کشور خود حمله کند؟