سایت جدید زمانه. نسخه آزمایشی

ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

گرفتن انتقام مهریه با انتشار عکس‌های خصوصی همسر

انتشار عکس‌های خصوصی افراد با توجه به فضای اجتماعی و سیاسی حاکم بر ایران، به ابزاری برای ضربه زدن و گرفتن انتقام تبدیل شده است.

این مقاله هنوز در این سایت در دسترس نیست. لطفاً به سایت پیشین زمانه رجوع کنید.

این مقاله را در سایت قدیم ما بخوانید.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • اریو

  یک طرفه داوری نکنید این روز ها بیشتر دختران بیزینس راه انداختن وسریع مهریهشون رو به اجرا می اندازند .باید قانون مهریه رو عوض کنند و مثل امریکا و بیشتر کشورها که در انجا هم چییزی مانند مهریه هست که اموال شرطی یا نصف به نصف بین زوجین تقسیم میشه را انجام داد ویک جوان را به جرم نداشتن به زندان نندازن .باید این قانون وحشتناک رو عوض کنند .من خودم زندان مهریه رو رفتم و نمیدانید اش نخورده دهن سوخته چه مزه ای داره.وپسر تا این وضعیت رو مبینه امکان داره هر اشتباهی ازش سر بزنه

 • خوش کردار

  داستانی شنیدم بسیار تاسف انگیز: تاکنون مشابه این داستان چند باری شنیدم، که، مردهایی ضعیف و مشکل دار به زنشان، ایک طرف نمخواهند زن طلاق بدهند چون زن درخواست مهریه میکند، نوعی گروکشی میشود! از جمله، مردی متوجه خیانت زنش میوشد که بادوستش رابطه دارد! این مرد، که آدم ترسو و اهل خشونت نیست، در مقابل اعتراض به زنش، زن با وقاحت میگوید یا مهریه ام بده و طلاق!، و یا باید این دیاثت و بی غیرتی را تحمل کنی!

 • خوش کردار

  این قبل کارها قطعا محکوم است و کاری بس ضداخلاقی است. اما ریشه این قبل کارها در چیست؟ جدا سیستم اعتقادی افراد به بدیهیات اخلاقی، مشکلات روحی، فشار یا ترس از گرفتاری و زندان… ریشه در زمینه های وقوع جرم است، تاسف آورتر این است، که یک حکومت مذهبی، با تبدیل احکام قرون وسطایی یک مذهب و قرائت جزمی، میخواهد جامعه مطابق خواست های ایدئولوژیک خود اداره کند. مهریه، یکی از چند امتیازی است که به زن در مقابل شوهری است که عملا بر اساس احکام شیعی و اسلامی، صاحب زن است! *** هر چند عمل، واقعیات دنیا، چنین اجازه ای به کمتر مردی میدهد. کمتر مردسالاری رخ میدهد **** اینگونه این احکام، که اصولا در قرآن هم اغلب نیامده و ساخته فقیهان است- روابطه انسانی و عاطفی دو همسری را مشکل زا میکند. رابطه ای بنیادنش ابتدا بایست بر اساس نیازهای طبیعی و غریزی و انسانی و عاطفی باشد، از همان ابتدا الوده یک معامله نابخردانه مادی میشود! من چیزهای وحشتناکی از این تراژدی احکام ازدواج اسلامی شنیده ام. تاز مانی این رابطه آلوده به مادی گرایی، خوب است ظاهرا مشکلی ینست ولی وای به روزی اختلاف جدی روی دهد، گرو کشی مهریه و حق طلاق، فاجعه می آفریند. در ادامه یک نمونه تراژیک رامیگویم.

 • خوش کردار

  این قبل کارها قطعا محکوم است و کاری بس ضداخلاقی است. اما ریشه این قبل کارها در چیست. جدا سیستی اعتقادی افراد به بدیهیات اخلاقی، مشکلات روحی، فشار یا ترس از گرفتاری و زندان... ریشه در زمینه های وقوع جرم است، تاسف آورتر ایسنت، که یک حکومت مذهبی، با تبدیل احکام قورن وسطایی یک مذهب و قرائت جزمی، میخواهد جامعه مطابق خواست هیا ایدئلوژیک حود اداره کند، مهریه، یکی از چند امتیازی است که به زن در مقابل شوهری است که عملا بر اساس احکام شیعی و اسلامی، صاحب زن است! اینگونه این احکام، که اصولا در قرآن هم اغلب نیامده و ساخته فقیهان است- روابطه انسانی و عاطفی دو همسری را مشکل زا میکند. رابطه ای بنیادنش ابتدا بایست بر اساس نیازهای طبیعی و غرپیزی و انسانی و عاطفی باشد، از همان ابتدا الوده یک معامله نابخردانه مادی میشود! من چیزهای وحشتناکی از این تراژدی احکام ازدواج اسلامی شنیده ام. تاز مانی این رابطه آلوده به مادی گرایی، خوب است ظاهرا مشکلی ینست ولی وای به روزی اختلاف جدی روی دهد، گرو کشی مهریه و حق طلاق، فاجعه می آفریند. در ادمه یک نمونه تراژیک رامیگویم.