ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

نیروهای عراقی ساختمان فرمانداری فلوجه را تصرف کردند

فرماندهی پلیس فدرال عراق اعلام کرد ساختمان فرمانداری فلوجه که در آن مجلس محلی، شهرداری، ساختمان پلیس و خدمات اطلاعاتی و بخش‌های امنیتی قرار دارند بدون مقاومت نیروهای داعش آزاد شد.

ژنرال راعد شاکر جودت، فرمانده پلیس فدرال عراق امروز جمعه ۱۷ ژوئن / ۲۸ خرداد اعلام کرد که نیروهای عراقی موفق شدند ساختمان فرمانداری فلوجه واقع در مرکز این شهر در استان انبار را به تصرف خود در آورند.

این فرمانده پلیس در گفت‌وگو با خبرگزاری آناتولی ترکیه گفت در آزادسازی ساختمان فرمانداری فلوجه از دست نیروهای گروه «دولت اسلامی» (داعش) نیروهای پلیس فدرال و واحدهای ضدتروریستی شرکت داشتند.

پرچم‌های عراق برفراز ساختمان فرمانداری فلوجه برافراشته شد.

ژنرال جودت افزود ساختمان فرمانداری شامل مجلس محلی، شهرداری، ساختمان پلیس و خدمات اطلاعاتی و بخش‌های امنیتی می‌شود.

او گفت در این حمله نیروهای داعش بدون هیچ مقاومتی از محل گریختند.

از اواخر ماه گذشته میلادی نیروهای ارتش عراق به همراه شبه‌نظامیان شیعه حشد شعبی عملیات وسیعی برای بازپس‌گیری شهر فلوجه در ۵۰ کیلومتری غرب بغداد آغاز کردند.

ارتش عراق از مدتی پیش وارد مرکز فلوجه شده است و درگیری‌ها در این منطقه چندین روز ادامه داشت اما کمتر از یک هفته پیش مرکز فرماندهی عملیات فلوجه اعلام کرد که این عملیات به کندی پیش می‌رود و در حال حاضر ارتش نیروهای کافی برای بازپس‌گیری مرکز شهر در اختیار ندارد.

نیروهای داعش در سال ۲۰۱۴ کنترل شهر بزرگ و سنی‌نشین فلوجه را به دست گرفتند.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • Behrouz

    شبه‌ نظامیان شیعه حشد شعبی ــــ ساخته و پرداخته ایران ـــــ کپی داعش سنی هستند.